Najlepsze książki blogerów na prezent!

Blogerzy piszą, taka ich natura. Bez pisania nie mogą żyć. 🙂

Jeśli interesujesz się światem polskiej blogosfery oraz tematami, które są tam najczęściej poruszane, poniższe pozycje mogą Cię zainteresować. Wymienione tytuły będą także doskonałą propozycją na prezent.

Znajdziesz tutaj ludzi, którzy osiągnęli mistrzostwo w doradzaniu w konkretnych dziedzinach, na przykład w kuchni, w DIY (Do It Yourself) lub w modzie. Są tutaj także bardzo mocne głosy młodego pokolenia, szczególnie pokolenia IKEA. 🙂

Sprawdź najlepsze książki polskich blogerów!

Brud – Piotr C.Brud

Ta książka “rozwala system”, obnaża współczesne pokolenie młodych ludzi sukcesu, ludzi z pieniędzmi, którzy kreują swój wizerunek na dobrych ojców i mężów. W rzeczywistości pod ich paznokciami kryje się brud, brudne myśli, brudne czyny, wszystko skrywane głęboko, z dala od wścibskich spojrzeń. Tak naprawdę ta książka nie obnaża prawdziwej twarzy jednej grupy ludzi, ale całego społeczeństwa, całego pokolenia. Piotr C. pozwolił sobie na szczerość, pod przykrywką anonimowości i właśnie wydał swój kolejny bestseller.


Elementarz stylu – Katarzyna TuskElementarz stylu

Kasia Tusk przetarła szlak dla wielu polskich blogerek modowych. Wypromowała siebie, swój styl, sama stając się marką. Jej Elementarz stylu to nie tylko modowa biblia, ale także manifest obalający wiele modowych stereotypów. Kasia dzieli się swoimi doświadczeniami w kreowaniu własnego stylu, udziela rad i wskazówek i udowadnia, dlaczego jest niekoronowaną królową modowej blogosfery.


Busem przez Świat. Australia za 8 dolarów – Karol LewandowskiBusem przez Świat. Australia za 8 dolarów

Ta książka to nie tylko świetna relacja ze studenckiej podróży przez jeden z najbardziej fascynujących kontynentów świata. To także manifest skierowany do ludzi, którzy mówią, że nie podróżują bo nie mają pieniędzy i wiecznie odkładają podróż na inny czas. Tak, tylko ten czas może nigdy nie nadejść, więc pakuj swoje rzeczy i ruszaj w podróż swojego życia, ale najpierw podejrzyj, jak robią to inni.


Jadłonomia – Marta DymekJadłonomia

Polska obserwuje prawdziwy boom… na zdrowy styl życia. Trend zdecydowanie wart pochwały, który daje nadzieję na zmianę niechlubnych statystyk chorobowych kolejnych pokoleń Polaków. Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest niewątpliwie kuchnia roślinna, o której autorka Jadłonomii wie bardzo wiele. Specjalizuje się w kuchni wegańskiej, a jej książka spodoba się nie tylko weganom, ale wszystkim miłośnikom zdrowego stylu życia, którzy rozumieją jak ważne jest wprowadzenie dużej ilości warzyw do codziennej diety.


Kipi kaszaKipi kasza – Grzegorz Targosz Paweł Łukasik

Czy można napisać książkę o kaszy? A można! I to książkę, która potrafi zamienić każde danie w superfood. Wprowadzanie kaszy do diety w dobie zdrowego odżywiania stało się niemal obowiązkiem. Kasza jest źródłem niezwykle wartościowych węglowodanów, witamin i mikroelementów. Jednak nie wszyscy lubią kaszę, ale bez obaw – ta książka to zmieni! Sprawdź 105 przepisów na dania z kaszą, w tym większość z nich to propozycje bezmięsne.


Make Life Harder. Przewodnik po polityce i nie tylko, ale też – Lucjan i MaciejMake Life Harder. Przewodnik po polityce i nie tylko, ale też

Tym razem Maciej i Lucjan biorą się za politykę, a wszyscy wiemy, co to oznacza. Z radosnym, świeżym i bardzo młodzieńczym spojrzeniem dzielą się z nami swoimi przemyśleniami na temat polskiego, politycznego światka. Zajrzyj wraz z nimi do szafy Krystyny Pawłowicz, wybierz się na nocną eskapadę z Tomaszem Lisem, dowiedz się, czym się różni Jarosław Kaczyński od Moniki Olejnik i upewnij się, że po tej lekturze twój świat nie będzie już taki sam, będzie o wiele bardziej radosny. 🙂


Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć – Joanna Glogaza

Slow Life wydaje się idealną odpowiedzią na współczesne życie w ciągłym pędzie. Jesteśmy zabiegani, zmęczeni, wiecznie nie mamy czasu. Kończy się dzień, a my co? A my zastanawiamy się, dlaczego znowu nie udało nam się wszystkiego ogarnąć. Tymczasem te dni, zabiegane, wypełnione obowiązkami to nasze życie, które mija, równie szybko jak wydaje się pędzić. Joanna Glogaza mówi wyraźnie: zwolnij, zacznij żyć tu i teraz, bo za chwilę będzie za późno. Decyzja podjęta? To teraz Joanna powie, co i jak. 🙂


Ekskluzywny Menel – Kamil PawelskiEkskluzywny Menel

Menel kojarzy się raczej z kimś mało gustownym. Kamil Pawelski zdaje się chciał nam przekazać, że prezentuje modę uliczną, jednocześnie przesyconą zarówno luzem, jak i gustem. Wciąż pokutuje pogląd, że mężczyźni nie powinni raczej interesować się modą, bo to po prostu domena kobiet ale jednocześnie, kiedy widzimy niechlujnie ubranego mężczyznę, kręcimy nosem, więc jak jest? Ekskluzywny Menel odpowiada na potrzeby współczesnych mężczyzn, którzy chcą wyglądać dobrze, świetnie się czuć, a jednocześnie nie poświęcać temu nadmiernej uwagi. Wiedzą, jaka siła kryje się za dobrym wizerunkiem i chcą to wykorzystać.


Wszystkie książki, które tutaj widzisz, to tytuły wydane przez ludzi, którzy najpierw osiągnęli niewiarygodny, jak na polskie warunki, sukces w blogowej cyberprzestrzeni. Książka, to już wisienka na torcie. Jednak właśnie taka zwarta forma literacka daje możliwość blogerom na podsumowanie swoich przemyśleń, podkreślenie manifestów i zaoferowanie swoich porad i przemyśleń w formie, którą można spożytkować w inny sposób np. zabierając Jadłonomię prosto do swojej kuchni.

Zajrzyj też koniecznie do najlepszych książek polskich youtuberów, oni także są częścią cyberświata. Być może znajdziesz tam książkę nie tylko dla siebie, ale także dla kogoś, kogo chcesz obdarować świątecznym podarkiem. Znajdziesz ich tutaj: Najlepsze książki youtuberów na prezent!

Inne książkowe propozycje prezentowe skrywają się na TanioKsiążkowej stronie prezentowej:

tk_swieta2016_cover

Znajdź książkę idealnie skrojoną do potrzeb osób, które obdarujesz w te Święta. 🙂

Przeczytaj także