Najlepsze gry towarzyskie na prezent

Gry planszowe przeżywają obecnie prawdziwy renesans. Wszyscy grają w planszówki! Mali, duzi, rodziny, przyjaciele. Są organizowane całe spotkania towarzyskie tylko w jednym celu – żeby grać i oczywiście spędzić miło wieczór. 🙂 Polski rynek zalewają największe, planszówkowe hity.

Gry, które dla was wybrałem, to nie tylko sprzedażowe bestsellery przez duże „B”, ale także tytuły zapewniające wiele chwil fantastycznej zabawy i zwykłe, czystej radości.

Jeśli więc lubicie spędzać czas z rodziną i znajomymi, a do tego cenicie sobie dobrą, kreatywną rozrywkę ze szczyptą rywalizacji, warto pomyśleć nad zakupem gry planszowej/towarzyskiej dla siebie lub na prezent.

Gra o tronGra o tron

Ta gra jest niesamowita. Dopracowana w każdym szczególe, klimatyczna, wciągająca. Pobudza do myślenia i rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Każda rozgrywka, to kilka godzin skrupulatnego planowania oraz walki o władzę i wpływy. Jeśli macie silną ekipę 4-6 graczy, nie ma co się zastanawiać.  Trzeba w to zagrać.


Sztuka wojnySztuka wojny

Ta gra ma trzy podstawowe zalety:
1. Potrzeba tylko dwóch graczy.
2. Rozgrywka trwa tylko od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
3. Bardzo proste zasady, które opanujecie już po kilku turach gry.

Zmusza do myślenia, przewidywania ruchów przeciwnika oraz strategicznego podejścia do rozgrywki.

 


Taboo

Taboo

W wielkim skrócie: opisujecie wylosowane hasło, wyłączając pewną pulę określonych słów. Wasza drużyna zgaduje. Im więcej odgadniętych haseł w określonym czasie, tym lepiej. 🙂 Prosta, dynamiczna gra na imprezę. Świetna zabawa i masa śmiechu. Oczywiście to jeszcze zależy, z kim grasz, ale w życiu się tak nie uśmiałem, grając w grę towarzyską.


ScrabbleScrabble

Zmusza do myślenia i poszerza słownictwo. Zresztą, każdy przecież zna tę grę. 🙂 Zasady proste jak konstrukcja cepa, samo granie już jednak wymaga pewnego skupienia i użycia swoich szarych komórek.

 


KolejkaKolejka

Bardzo łatwa i szybka gra planszowo-karciana. Ciekawa propozycja dla osób pamiętających czasy PRL’u i sławetne kolejki. Trudne czasy, trzeba było sobie jakoś radzić. Młodzież może nie poczuć tego klimatu.


JengaJenga

Jedna z najbardziej znanych gier na świecie. Świetny pomysł na prezent dla każdego. Żeby zrozumieć, trzeba w to zagrać. Doskonała zabawa i wielkie emocje. Im bliżej końca gry, tym ciekawiej. W zasadzie można w nią grać nawet samemu.


DobbleDobble

Numer 1 w niemal wszystkich zestawieniach gier planszowych. Zasady tej gry są banalne, trzeba dopasować symbol na swojej karcie do tej, która leży na stole. Rozrusza najbardziej drętwe towarzystwo. Ma zdolność do wywoływania trudnego do powstrzymania śmiechu, krzyków i ogólnej wrzawy.


Wsiąść do Pociągu: EuropaWsiąść do Pociągu: Europa

Fantastyczna gra dla całej rodziny. Wymaga myślenia strategicznego i przewidywania kolejnych ruchów. Umożliwia młodszym graczom poznawanie geografii Europy w inny sposób niż na lekcjach w szkole. Niesamowicie wciąga, nie można oderwać się od gry. Świetna jakościowo.


SplendorSplendor

Zdobywca wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Gry Roku 2015. Gra polega na bogaceniu się i zdobywaniu prestiżu. Pozornie skomplikowana, ale mogą w nią grać już 4-latki. Uwaga: Gra potrafi uzależnić (ale nie na zawsze:) ).


MonopolyMonopoly

Gra, którą znają chyba wszyscy, tym razem całkowicie po polsku.  Dla wielu z nas gra kojarzy się z dzieciństwem, pokażmy ją więc kolejnym pokoleniom. Sprawdź, czy znajdziesz na mapie swoje miasto. Zasady gry niemal wszyscy znają na pamięć, więc szybko wytłumaczą młodszym. Wspaniała zabawa, idealna na święta, uroczystości i wszelkie inne okazje.

Gry towarzyskie na prezent to wspaniały pomysł! Jestem pewien, że osoba, którą obdarujecie takim prezentem, będzie zadowolona. Więcej propozycji znajdziecie tutaj.

A jeśli oprócz gier szukacie czegoś jeszcze, z pewnością wybierzecie coś odpowiedniego w TanioKsiążkowym poradniku prezentowym. Znajdziecie tu szeroki wybór propozycji prezentowych podzielonych na kategorie. Któraś na pewno przypadnie wam do gustu!

Przeczytaj także