Najlepsza powieść młodzieżowa 2019!

Chłopak, który otworzył drzwi do wszechświata - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsza powieść młodzieżowa 2019 według American Library Association jest już dostępna również w Polsce! Chodzi tu o książkę pt. Chłopak, który otworzył drzwi do wszechświata. Jeśli zatem jesteście miłośnikami literatury młodzieżowej, koniecznie zwróćcie uwagę na tę pozycję. Poza tym po tę historię powinien sięgnąć każdy wielbiciel wciągających i zaskakujących opowieści. Warto również tutaj wspomnieć, że książka cieszy się już ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Jesteście ciekawi, co takiego przygotował Preston Norton, iż zachwyca międzynarodową publiczność? Koniecznie sprawdźcie to, czytając dalej!

Najlepsza powieść młodzieżowa 2019 – historia brzydkiego chłopaka o pięknym sercu

Głównym bohaterem jest Cliff Hubbard. W liceum Happy Valley, do którego uczęszcza, nazywają go Neandertalczykiem. Ponieważ jest wyjątkowo wysoki i masywny. Poza tym nie ma przyjaciół i mieszka na osiedlu przyczep kempingowych. A jego życie znacznie się pogorszyło od czasu samobójczej śmierci brata. Chłopak najbardziej na świecie nienawidzi Aarona Zimmermana. To uwielbiany przez wszystkich rozgrywający szkolnej drużyny. Aaron wraca do szkoły po otarciu się o śmierć i zachęca wszystkich, by ich placówka stała się przyjaznym miejscem. I jak się okazuje, pomóc mu w tym może tylko Neandertalczyk.

Ku własnemu zaskoczeniu, Cliff zgadza się na współpracę. Wkrótce, kiedy chłopcy zaczynają skreślać kolejne zadania z listy, bohater czuje, że bierze udział w czymś znaczącym. Jednak naprawianie relacji w szkole wcale nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. W końcu Neandertalczykowi wydaje się, że dopiął swego. Wtedy też wychodzi na jaw, że jego misja była znacznie ważniejsza, niż mu się wydawało.

Najlepsza powieść młodzieżowa 2019 według American Library Association to z pewnością jedna z tych pozycji, po którą warto sięgnąć. Czytelnicy znajdą w niej wszystko, co powinna zawierać dobra i wciągająca historia. To mnóstwo emocji, fabuła skłaniająca do refleksji i akcja, której rozwiązanie wcale nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się to wydawać.

Książkę pt. Chłopak, który otworzył drzwi do wszechświata znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej.

Przeczytaj także