Nadchodzi zakupowe przesilenie! Książki do 60% taniej!

Zbliża się letnie przesilenie! Najdłuższy dzień roku potrwa od 17h20′ na północy kraju, do 16h12′ w najdalej wysuniętej na południe części Polski. Tym samym zbliża się też najkrótsza noc w roku – noc Kupały, sobótka, palinocka, czyli święto wody, ognia, księżyca i słońca, urodzaju, płodności i miłości. W TaniejKsiążce 20 czerwca, to też święto urodzaju – zakupowe przesilenie, podczas którego będziesz mógł kupić książki nawet do 60% taniej!zakupowe przesilenie książki do 60% taniej w TaniaKsiążka.pl

Nadchodzi przesilenie, zakupowe przesilenie

Nasi słowiańscy przodkowie w tę noc hucznie świętowali. Rozpalali ogniska, w których palili zioła, by zapewnić sobie całoroczny urodzaj. Niezamężne dziewczyny puszczały nurtem rzek kwiatowe wianki z palącymi się świecami. Te, których wianki zostały wyłowione przez młodzieńców, miały szansę na szybkie zamążpójście. Tym dziewczętom, którym wianki utonęły lub spłonęły wróżono staropanieństwo.

To właśnie w tę noc młodzież poszukiwała legendarnego kwiatu paproci, który swoją magiczną mocą mógł zapewnić znalazcy wielkie bogactwo.

Noc Kupały to też święto zakochanych. Wspólne skoki przez ognisko miały zapewnić im pomyślność.

Paweł Jasienica w Świcie słowiańskiego jutra napisał, że ostatnie prawdziwe słowiańskie obchody tego święta miały miejsce w 1937 roku na Opolszczyźnie. Teraz letnie przesilenie i noc Kupały jest świętowana przez neosłowian, ale nie tylko. W całym kraju pojawia się mnóstwo imprez kulturalnych, które są inspirowane tym słowiańskim świętem.

My też świętujemy!

Nadchodzi zakupowe przesilenie! Książki do 60% taniej!

W Taniej Książce świętowania nie ograniczamy tylko do nocy! 20 czerwca uruchamiamy z okazji letniego przesilenia jednodniową wyprzedaż. Podczas naszego, zakupowego przesilenia będziesz mógł kupić książki nawet do 60% taniej!

Taka wyprzedaż nie zdarza się często! Tyle szczęścia na raz. Gwarantujemy Wam, że zakupowe przesilenie będzie świetną okazją, żeby zaopatrzyć się w książki na lato! Uwaga, promocja będzie aktywna tylko przez jeden dzień, zatem powinieneś się przygotować. Weź urlop, wyłącz Facebooka, wypraw rodzinę z domu, żeby nic i nikt Cię nie rozpraszał. 😉

Wszystkiego o wyprzedaży dowiesz się tutaj:

>>Nadchodzi zakupowe przesilenie! Książki do 60% taniej!<<

Przygotuj się na 20 czerwca! My już jesteśmy w stanie gotowości!

Przeczytaj także