Na ratunek – Marcin Dorociński

Na ratunek - kup na TaniaKsiazka.plNa ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety to książka Marcina Dorocińskiego, która w sprzedaży pojawi się już 30 października 2019 roku. Dzisiejsza propozycja przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi polskich reportaży i literatury faktu. A przede wszystkim każdemu, kto uwielbia czytać o otaczającej nas naturze i zwierzętach. Obecnie bardzo głośno jest o tym, jak człowiek niszczy naturalne środowisko i zaśmieca planetę. To szkodzi już nie tylko innym jej mieszkańcom, ale również nam, ludziom. Sami sobie niszczymy dom. W związku z tym Marcin Dorociński w swojej książce porusza wiele istotnych tematów o przepięknej, polskiej przyrodzie, miłości do zwierząt i walce o ich ocalenie. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Na ratunek – kilka słów o książce

Przede wszystkim należy tu wspomnieć o samym Marcinie Dorocińskim. Polsce widzowie kojarzą go z pewnością bardzo dobrze z takich produkcji jak Pitbull, Pakt czy Jack Strong. Okazuje się też, że od lat broni on zwierząt i natury, którym zagrażają ludzki egoizm i bezmyślność. Dlatego też stworzył książkę, w której rozmawia z ludźmi, którzy poświęcili życie badaniu i ratowaniu zagrożonej przyrody. W związku z tym słucha opowieści prawdziwych bohaterów, którym nie jest wszystko jedno. Są tu wyznania badaczki zwyczajów wilków i eksperta od zmian klimatu, opiekunów z ośrodka, gdzie leczy się ranne jeże, specjalistów od żubrów i nietoperzy, szefów schronisk i azylów.

Poza tym czytelnicy dowiedzą się, co zrobić, kiedy znajdziemy rannego ptaka lub jeża. Dlaczego nie powinniśmy pozbywać się dzikich zwierząt mieszkających na naszych osiedlach? A także, jak globalne ocieplenie wpłynie na życie każdego z nas?

Spotkania Marcina Dorocińskiego z obrońcami natury to pełne pasji rozmowy o niezwykłym świecie przyrody. Poza tym to niezwykle inspirujące wezwanie do działania. Wezwanie, by ruszyć na pomoc naszej planecie i jej mieszkańcom. Jednak, by ta próba była udana i przyniosła skutki, musimy przestać być obojętni na ich los. Ta książka wam w tym pomoże.

Przypominamy, że Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety będzie dostępna od 30 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także