Mrok nad Tokyoramą – Robert J. Szmidt

Fani twórczości Roberta J. Szmidta i science-fiction mają niemałe powody do zadowolenia. Już 28 października 2020 roku w sprzedaży pojawi się najnowsza książka pisarza pt. Mrok nad Tokyoramą. Tym samy, jeśli poszukujecie wciągającej i nietuzinkowej opowieści na deszczowe, jesienne dni, trafiliście idealnie. Do tej pory nie mieliście okazji sięgnąć po twórczość tego pisarza? Dobrze się składa, ponieważ dziś jest idealny moment, by nadrobić te zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Mrok nad Tokyoramą - kup na TaniaKsiazka.plMrok nad Tokyoramą – kilka słów o fabule

Na Ziemi jest rok 2077, a globalne ocieplenie i zatrucie środowiska doprowadziły do szeregu katastrof naturalnych. W związku z tym życie jest możliwe jedynie tam, gdzie do akcji wkracza wysoko rozwinięta technologia. Większość tych, którym udało się przetrwać, zamieszkuje gigantyczne metropolie. Tutaj wszystko jest wytwarzane i kontrolowane przez rządzącą w danym regionie korporację, która przejęła rolę państwa. Jednak takie korporacje współpracują z gangami, które są równie okrutne i bezwzględne jak oficjalni rządzący.

Ponadto zmieniła się również globalna rozrywka. Na ekranach holo królują krwawe zmagania współczesnych gladiatorów. Najtwardsi z najlepszych mierzą się na gigantycznych stadionach-szachownicach w rozgrywce, która jest połączeniem szachów i sportów walki.

Właśnie w takiej rzeczywistości musi odnaleźć się Rafał Tymura, Polak o japońskich korzeniach. To były żołnierz sił specjalnych, pracujący jako ochroniarz podrzędnego polityka. Wkrótce jednak jego życie determinuje jeden cel – zemsta. Ponieważ ludzie jednego z lokalnych oligarchów mordują jego ukochaną żonę.

Aby osiągnąć cel, bohater nie cofnie się przed niczym. Zdobywa nową tożsamość, zgadza się na cyborgizacje i nie boi się zejść do podziemnego półświatka Tokyoramy. Szybko jednak okaże się, że to arena będzie miejscem, gdzie zyska możliwość dokonania zemsty. Tam też będzie mógł dowiedzieć się, kto tak naprawdę stoi za zabójstwem jego żony.

Przypominamy, że książka pt. Mrok nad Tokyoramą będzie dostępna w sprzedaży już od 28 października 2020 roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury science-fiction.

Przeczytaj także