Młodzieżowe nowości – sprawdźcie to!

Młodzieżowe nowości to zestawienie idealne dla każdego miłośnika tego typu literatury. Poza tym coś dla siebie znajdą tu również wielbiciele historii fantastycznych czy opowieści o zbuntowanych bohaterach, radzących sobie w codziennym życiu. Jedno jest pewne. Proponowane przez nas tytuły to międzynarodowe hity, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Tym samym, jeśli szukacie nietuzinkowych i interesujących pozycji oraz ciekawi was, co nowego w świecie książki, koniecznie sprawdźcie prezentowane dziś książki. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Wskazówki czasu - kup na TaniaKsiazka.plMłodzieżowe nowości – Wskazówki czasu, tom V serii Elementals

Drużyna Elementals nie może pozwolić sobie na kolejny cios. W związku z tym Nicole i Danielle muszą cofnąć się w czasie, aby uratować Blake’a. Ponieważ to na ich barkach spoczywa los całego świata. Niestety portal do Kerberosu można zamknąć tylko wtedy, gdy poświęci się duszę jednego z nich. Jednocześnie Hades dotrzymuje słowa i zwraca do świata żywych Rachael. Jednak siostra Ethana nie jest już taka jak wcześniej.

W obliczu niebezpiecznych wyzwań członkowie drużyny Elementals muszą być gotowi nie tylko na ostateczną bitwę. Czeka ich podjęcie trudnej decyzji dotyczącej tego, kto z nich powinien poświęcić swą duszę, aby ocalić świat.

Młodzieżowe nowości – Elita Młodzieżowe nowości - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Główna bohaterka trafia do kolejnego już domu dla trudnej młodzieży. Już na starcie opiekunka daje jej ostrzeżenie: Dziewczyny takie jak ty, nie są mile przyjmowane w podobnych miejscach, więc się nie wychylaj i odwracaj wzrok. Jednak ona nie miała zamiaru słuchać i od razu wzbudziła zainteresowanie innych podopiecznych. W związku z tym chłopcy próbowali sprawić, by przestrzegała ich zasad, dostosowała się do zaprowadzonego przez nich porządku społecznego. Niestety dla nich, dziewczyna nie uznaje zasad. Niestety dla niej, ci są zdeterminowani, by ją do tego zmusić. Niesłychanie przystojni i traktowani jak elita, trzęsą szkołą średnią Brayshaw High. A ona jest kimś, kto stoi im na drodze.

Sztorm i furia - sprawdź na TaniaKsiazka.plMłodzieżowe nowości – Sztorm i furia

Głowna bohaterka, osiemnastoletnia Trinity Marrow, ma niezwykły dar. Widzi duchy oraz zjawy i potrafi się z nimi komunikować. Jej wyjątkowy dar stanowi część tajemnicy tak niebezpiecznej, że dziewczyna ukrywana jest przez lata w odosobnionej posiadłości strażników – gargulców, które strzegą ludzkość przed demonami. Ponieważ gdyby piekło odkryło prawdę o Trinity, dla pozyskania mocy zostałaby pożarta.

Wkrótce wysłannicy innego klanu przywożą niepokojące wieści o czymś, co zabija zarówno demony, jak i strażników. Tym samym poukładany świat dziewczyny legnie w gruzach. Nie przez niebezpieczeństwo, a dzięki najbardziej irytującemu i fascynującemu chłopakowi, jakiego poznała. Zayne ma własne sekrety, które na nią wpłyną. Jednak współdziałanie stanie się konieczne, gdy demony wtargną na teren społeczności, a tajemnica Trinity ujrzy światło dzienne.

Młodzieżowe nowości – Brzydsza siostraMłodzieżowe nowości - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ella Christensen dla wszystkich wkoło jest uosobieniem dobra, piękna i uroku. To śliczna blondynka o ujmującym uśmiechu i idealnej wręcz figurze. Z zaangażowaniem pomaga ludziom. Uwielbia sprzątać. Bez wahania angażuje się we wszystko, co wzbudza podziw i szacunek otoczenia. Jest też (jakżeby inaczej) wegetarianką. Nic zatem dziwnego, że Jake Kingston bez reszty oszalał na jej punkcie.

Jake Kingston ma metr dziewięćdziesiąt wzrostu i jest obiektem westchnień wszystkich dziewcząt w szkole. To wysportowany przystojniak o ciemnych oczach, który zawsze staje w obronie słabszych. Ma ogromne szanse zostać przewodniczącym samorządu najstarszego rocznika. Właściwie już nim jest, choć wybory dopiero mają się odbyć.

Jest też Mattie Lowe, przyrodnia siostra Elli. Dziewczyna nie może wyrzucić z myśli przystojnego Jake’a, mimo iż ten prawdopodobnie nawet nie wie o jej istnieniu. Ponieważ Mattie to brzydsza, niepozorna siostra, wielbicielka mangi i mistrzyni świata w użalaniu się nad sobą. A w oczach ojca jest zwyczajną fajtłapą. Mimo to postanowiła wziąć udział w wyborach do samorządu.

Ognista królowa - kup na TaniaKsiazka.plMłodzieżowe nowości – Ognista królowa, tom II serii Setna Królowa

Kalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem. Jako setna wybranka radży Tarka musiała zmierzyć się z jego pozostałymi żonami i kurtyzanami. Jednak krwawy turniej i śmierć tyrana były jedynie początkiem jej problemów. Tym samym razem z kapitanem Davenem musi uciekać z miasta, opanowanego przez rebeliantów. Ich szansą na ratunek jest syn radży, książę Ashwin. Najpierw jednak Kalinda musi udowodnić mu swoją wartość, stając do walki z trzema potężnymi rywalkami.

Kapitan Daven zaczyna obawiać się mocy, które drzemią w dziewczynie, a książę wydaje się nimi zafascynowany. Tak jak kobietą, która nimi włada. Czy Kalinda zjednoczy imperium, nie poświęcając wszystkiego, co bliskie jej sercu?

Przeczytaj także