Młodzieżowe książki na lato – gorące nowości!

Młodzieżowe książki na lato to obowiązkowe pozycje w domowej biblioteczce każdego miłośnika tego rodzaju literatury. Niezależnie od tego, jak planujecie spędzić tegoroczne wakacje, warto zapoznać się z prezentowanymi dziś tytułami. Sprawdzą się one doskonale jako towarzysz podczas relaksu w parku, ogrodzie czy na balkonie. Wśród prezentowanych nowości znajdziecie gorące hity, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. W błyskawicznym tempie podbiły serca odbiorców i zyskały status bestsellerów. Tym samym, jeśli poszukujecie wciągających i nietuzinkowych historii, trafiliście idealnie. Nie zabraknie tu elementów fantasy, jak i zwykłych, codziennych problemów, z którymi mierzą się nastolatki.

Te wiedźmy nie płoną - kup na TaniaKsiazka.plMłodzieżowe książki na lato – Te wiedźmy nie płoną

Hannah potrafi kontrolować wszystkie cztery żywioły: ogień, powietrze, wodę i ziemię. Jednak jej potężna moc jest jednocześnie przekleństwem dziewczyny. W związku z tym pracuje w niewielkim sklepiku z magicznymi przedmiotami i stara się nie rzucać w oczy. Tymczasem koniec roku szkolnego przeradza się w koszmar, a krwawy rytuał zostaje rozpoczęty. Podejrzenia padają na legendarną Krwawą Czarownicę, która włada Mroczną Magią.

Młodzieżowe książki na lato – Sztorm i FuriaSztorm i Furia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Trinity Marrow potrafi porozumiewać się z duchami i wszelkiego rodzaju zjawami i widzi je w każdym pomieszczeniu. W związku z tym musi ukrywać swoją moc, ponieważ jest łakomym kąskiem dla demonów. Te z chęcią przejęłyby jej moc, pożerając ją. Pewnego dnia wysłannicy innego klanu przywożą przerażające wieści: nieznana siła rozpoczęła polowanie zarówno na demony, jak i na strażników, którzy chronią bohaterkę. Poza tym na horyzoncie pojawia się przystojny Zayne, z którym już niedługo będzie musiała współpracować, by przetrwać.

Młodzieżowe książki na lato - zobacz na TaniaKsiazka.plMłodzieżowe książki na lato – Ballada Ptaków i Węży

Czytelnicy poznają w tej książce bliżej Coriolanusa Snowa. Właśnie rozpoczynają się dziesiąte Głodowe Igrzyska, a pod opiekę bohatera trafia uczestniczka z najbiedniejszego Dystryktu Dwunastego. Od jej triumfu lub klęski zależą też dalsze losy Snowa. Mimo tego, że Snow współczuje swojej podopiecznej, to świetnie zdaje sobie sprawę, jak ważne postępowanie według zasad.

Młodzieżowe książki na lato – Nasze wszystkie światłaMłodzieżowe książki na lato - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Elliott i Catherine w dzieciństwie byli nierozłącznymi przyjaciółmi. Jednak, kiedy dziewczyna najbardziej go potrzebowała, ten opuścił miasto. Wkrótce los znów stawia ich na wspólnej drodze. Ich nić porozumienia szybko się odbudowuje, choć oboje bardzo się od siebie różnią. Elliott to popularny, szkolny sportowiec, a Catherine pomaga matce w prowadzeniu pensjonatu. Już niedługo zostaną poddani prawdziwej próbie. W mieście dochodzi do zabójstwa, a głównym podejrzanym staje się Elliott.

Tam gdzie mieszkam - kup na TaniaKsiazka.plMłodzieżowe książki na lato – Tam gdzie mieszkam

Linden Rose prowadzi z pozoru życie typowej nastolatki. Spotyka się z przyjaciółmi, unika wrednych dziewczyn i codziennie chodzi do szkoły. Tymczasem skrywa krępującą tajemnicę. Kiedy w placówce gasną wszystkie światła, ta zakrada się do szkoły, by nie spać pod gołym niebem. Już wkrótce jednak jej tajemnica może wyjść na jaw. Ponieważ Bea, jedna z jej szkolnych prześladowczyń, zostaje pobita. I tylko Linden może pomóc jej odnaleźć sprawcę. To jednak wiąże się z wyjawieniem kilku bolesnych sekretów i tajemnic bohaterki.

 Młodzieżowe książki na lato – Dziesięć tysięcy drzwiDziesięć tysięcy drzwi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

January Scaller spędza czas w tajemniczej rezydencji pana Locke’a jako jego podopieczna. I chociaż otacza ją troskliwa opieka, dziewczyna ma wrażenie, że to jedynie ze względu na jej urodę. Pewnego dnia w ręce January wpada tajemnicza książka, od której wprost bije zagadkowa i kusząca woń innych światów. Już wkrótce dziewczyna bez reszty zatraca się w opowieści o miłości, przygodach i niebezpieczeństwie.

Przeczytaj także