Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?

Mistrzynie kamuflażu - sprawdź na TaniaKsiazka.plMistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki? to książka autorstwa Magdy Omilianowicz, która w sprzedaży będzie dostępna już od 11 marca 2020 roku. Ta propozycja przypadnie do gustu przede wszystkim każdemu miłośnikowi literatury faktu i polskich reportaży. Sama autorka tak oto zapowiada prezentowany dziś tytuł:

Tu nie ma wyjątków. Piją prawniczki, policjantki, lekarki i celebrytki. Pije się od nizin po wyżyny. Od kobiet, które odkurzają cudze mieszkania, po doktorantki. Od salowych po serialowe aktorki.  Zwyczajność i pospolitość nałogu przeraża. Nie liczą się habilitacje ani platynowe karty. Tu panuje pełna demokracja jak w każdej chorobie. Bo alkoholizm jest przewlekłą chorobą, z czego jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę. Chorobą, którą można leczyć. O ile chce się o siebie zawalczyć i podjąć leczenie.

Kilka słów o książce Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?

Czego właściwie może spodziewać się czytelnik po tej publikacji? Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol. A także z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA). Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach nałogu.

Poza tym reporterka szuka odpowiedzi na to, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol oraz jak są postrzegane przez innych i przez same siebie. W związku z tym przedstawia historie osób, których życie jest podszyte fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, lękiem i wstydem. Jednocześnie skłania do przemyśleń: kiedy picie staje się chorobą? Gdzie leży granica między świadomym i kontrolowanym spożywaniem alkoholu a uzależnieniem? Czy to może dotyczyć także mnie lub moich bliskich?

Piją z radości, z rozpaczy, bo lubią lub same do końca nie wiedzą dlaczego. Przecież wszyscy wokół piją tak samo.

Przypominamy, że książka pt. Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki? Będzie dostępna w sprzedaży od 11 marca bieżącego roku. Prezentowany dziś reportaż znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę pozycję każdemu miłośnikowi literatury faktu. Koniecznie to sprawdźcie, gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Przeczytaj także