Millenium 5. Mężczyzna, który gonił swój cień już 7 września!

Millenium 5.David Lagercrantz miał przed sobą niezwykle trudne i jednocześnie, jak twierdził, ekscytujące zadanie: napisanie kolejnego tomu Millennium. Z pewnością niewiele osób podjęłoby się kontynuowania opowieści, która wcześniej powstała w głowie geniusza, Stiega Larssona. Jednak David podjął rękawice i napisał nie tylko 4., ale teraz także 5. tom tej niesamowitej historii. Światowa premiera Millenium 5, Mężczyzny, który gonił swój cień, będzie miała miejsce 7 września i jednocześnie będzie to także dzień premiery polskiego wydania książki. Sprawdźcie szczegóły.

Millenium 5. – czy Lisbeth dowie się, kim jest?

W najnowszej książce autora poznamy cienie przeszłości samej Lisbeth Salander, głównej bohaterki czterech poprzednich tomów Millenium. Ta genialna hakerka i niezwykle błyskotliwa researcheka nie potrafiła jak dotąd, odkryć tajemnic własnego, trudnego dzieciństwa. Jednak teraz pojawiły się nowe tropy, które być może pozwolą jej znaleźć odpowiedzi, których tak usilnie szukała.

W rozwiązaniu tej zagadki będzie jej jak zwykle towarzyszył nieodłączny druh i kochanek, Mikael Blomkvist. Wspólnie będą starali się poznać przeszłość Lisbeth. Jednak dziewczyna będzie miała jeszcze kilka innych problemów na głowie. W końcu obecnie przebywa w więzieniu dla kobiet, a szefowa tamtejszego gangu… poluje na jej życie.

Millenium 5. – znowu w duecie z Mikaelem

Czy w taki sposób Stieg Larsson kontynuowałby swoją opowieść, gdyby jeszcze żył? Ten niezwykle utalentowany dziennikarz i pisarz był perfekcjonistą i nie lubił, kiedy ktoś wtrącał się w jego literackie sprawy. Jednak Larsson zmarł przedwcześnie i nie wiedział o tym, że odebrał milionom fanów kryminałów na świecie szansę na poznanie dalszych losów Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander.

David Lagercrantz

źródło: bloggar.aftonbladet.se

David Lagercrantz podjął się tego niełatwego zadania i wszystko wskazuje na to, że z sukcesem, bo 4. tom Co nas nie zabije, sprzedał się na świecie w sześciu milionach egzemplarzy.

Sprawdźcie, co tym razem przydarzy się charyzmatycznej hakerce i w jakie tarapaty, tym razem się wplącze. Czy jej upór, wnikliwy umysł i przywiązanie do pewnego dziennikarza pomogą jej odkryć tajemnice i być może bolesne rany jej własnej przeszłości? Czy Lisbeth dowie się, kim naprawdę jest?

Premiera książki: Mężczyzna, który gonił swój cień już 7 września. Można ją zamówić w przedsprzedaży, w tym miejscu.
Całą serię znajdziecie: tutaj.

Jak sądzicie, czy na zdjęciu jest młoda Lisbeth?

Przeczytaj także