Międzynarodowy Dzień Urody – sprawdź książki!

Międzynarodowy Dzień Urody, obchodzony 9 września, to doskonała okazja, by zrobić przegląd interesujących i przydatnych poradników na temat zdrowia i urody właśnie. Człowiek od zawsze poszukała doskonałych metod i skutecznych sposobów na to, by zatrzymać czas i procesy starzenia się skóry. Co chwilę na świecie pojawiają się coraz to nowsze metody i sposoby, by właściwie dbać o cerę. Zauważalny jest też trend kierowania się w stronę naturalnych kosmetyków. Bez względu na to, jakie metody preferujecie, wspomniane święto warto uczcić i poświęcić odrobinę uwagi właśnie skórze. W związku z tym przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie kilku książek, które pomogą wam zadbać o urodę.

Zrozum swoją skórę - kup na TaniaKsiazka.plMiędzynarodowy Dzień Urody – Zrozum swoją skórę

Autorka skutecznie obala mity krążące wokół skóry, zestawia je z faktami. Poza tym służy konkretnymi poradami oraz technikami pielęgnacyjnymi, które powinien znać każdy, kogo marzeniem jest zdrowa i promienna skóra. A do tego zdradza kilka przydatnych trików na pielęgnację skóry. Bez konieczności wydawania na ten cel dużej ilości pieniędzy ani poświęcania na to długich godzin.

Międzynarodowy Dzień Urody – Slow Beauty. Recepta na pięknoSlow Beauty. Recepta na piękno - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Autorka przygotowała prawdziwe kompendium wiedzy o tym, co zrobić by skóra była zawsze promienna i zdrowa. Jeśli czytacie etykiety kosmetyków, ale nadal nie jesteście pewni, co będzie dla was najlepsze, ta książka wam pomoże. Koniec z pogonią za najnowszymi trendami w pielęgnacji. Czas skupić się na potrzebach i sygnałach, które wysyła wam wasza skóra. Tym samym autorka prezentuje czytelnikom filozofię Slow Beauty, którą opracowała wraz z ekspertami.

Międzynarodowy Dzień UrodyMiędzynarodowy Dzień Urody – Sekrety urody Koreanek

Charlotte Cho na własnym przykładzie obala mit, że idealna cera Koreanek to efekt dobrych genów. A przy tym udowadnia, że wszystko zależy od właściwej pielęgnacji. W związku z tym w książce przedstawia kilka prostych, ale niezastąpionych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z niedoskonałościami. I zachwycić wszystkich promienną, nieskazitelną cerą.

Międzynarodowy Dzień Urody – Kosmetyki naturalne dla ciebieMiędzynarodowy Dzień Urody

Z tej pozycji dowiecie się, jaka jest charakterystyka różnych typów cery. Poza tym  znajdziecie tu spis kosmetyków z informacjami, do jakiego rodzaju skóry mogą być stosowane, a kiedy lepiej ich unikać. Ponadto nie zabraknie tu także przepisów i receptur na kosmetyki oraz podpowiedzi, jak je modyfikować, by idealnie dopasować je do własnej cery. Autorka opisuje również rośliny i składniki i podpowiada, jakie są ich właściwości prozdrowotne lub lecznicze.

Niebezpieczne kosmetyki - kup na TaniaKsiazka.plMiędzynarodowy Dzień Urody – Niebezpieczne kosmetyki

Autorka przez lata pracowała w branży marketingowej i miała wgląd w praktyki stosowane w przemyśle kosmetycznym. Teraz ujawnia fakty na temat toksycznych substancji w kosmetykach. Dzięki niej poznacie ich szkodliwy wpływ na zdrowie i nauczycie się je rozpoznawać. Tym samym unikniecie reakcji alergicznych, podrażnień i swędzenia. Zrozumiecie związek, jaki mają toksyny z powstawaniem chorób takich jak bezpłodność, choroby tarczycy czy nowotwory. A do tego pozbędziecie się wypadania włosów, pieczenia i przesuszonej skóry.

Międzynarodowy Dzień Urody – Księga urody czarownicyKsięga urody czarownicy - kup na TaniaKsiazka.pl

Czytelnicy znajdą tu przepisy na w pełni naturalne wywary, kremy oraz dodatki do kojących kąpieli, pomagających w osiągnięciu spokoju i duszy. Poza tym autorka opisuje oryginalne i popularne metody dbania o dobre samopoczucie w zgodzie z naturą i całym światem. Poza tym opowiada o dobroczynnej energii kamieni, żywiołów i ziół, które można znaleźć niemal wszędzie, a także pomaga w pielęgnowaniu cierpliwości i spokoju. Ponieważ uroda to nie tylko kwestia kosmetyków, ale także rytuałów, które zapewniają harmonię duszy i ciała.

Przeczytaj także