Miedziaki – Colson Whitehead powraca!

Miedziaki - sprawdź na TaniaKsiazka.plMiedziaki to najnowsza książka, której autorem jest Colson Whitehead. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy twórczości pisarza. Poza tym powieść ta przypadnie do gustu każdemu, kto interesuje się literaturą piękną. Warto tutaj również wspomnieć, że Whitehead za swoją poprzednią książkę pt. Kolej podziemna otrzymał Nagrodę Pulitzera i National Book Award. Nic więc dziwnego, że prezentowany dziś tytuł cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Polscy odbiorcy będą mogli zapoznać się z tą historią już od 30 października 2019 roku. Właśnie wtedy będzie ona dostępna na naszym rynku. Jeśli zatem poszukujecie nietuzinkowej historii, która skutecznie zajmie wam jesienne popołudnia, trafiliście idealnie. Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się sami!

Miedziaki – kolejny dramatyczny wątek z historii Ameryki

Gdy idee ruchu na rzecz praw obywatelskich docierają wreszcie do Frenchtown, czarnej dzielnicy Tallahassee, Elwood Curtis postanawia wziąć sobie do serca słowa dr. Martina Luthera Kinga. W związku z tym nabiera przekonania, że jest „równie dobry, jak każdy inny”. Choć rodzice go porzucili, jego babcia dba, by trzymał się z dala od kłopotów. Elwood jest więc na dobrej drodze do dostania się do lokalnego college’u dla kolorowych. Ale kiedy jest się czarnym chłopcem żyjącym we wczesnych latach 60. XX wieku na amerykańskim Południu, gdzie stosunki społeczne wciąż regulują prawa Jima Crowa, niewinny błąd może przekreślić nadzieje na świetlaną. A nawet jakąkolwiek, przyszłość. Tym samym Elwood zostaje skazany na pobyt w poprawczaku, nazywanym „Miedziakiem” (The Nickel Academy). Jego misją jest „fizyczne, intelektualne i moralne” kształtowanie młodocianych przestępców. Tak, żeby pod jego pieczą wyrośli na „uczciwe i honorowe” jednostki.

W rzeczywistości Akademia okazuje się groteskową komnatą grozy, gdzie sadystyczna kadra bije i wykorzystuje seksualnie uczniów. Poza tym korupcja i kradzieże są powszechne, a każdy chłopiec, który odważy się na opór, przepadnie bez wieści. Ten zakład poprawczy na Florydzie istniał naprawdę. Przez sto jedenaście lat przewinęły się przez niego tysiące podopiecznych, których bezlitośnie katowano, poniżono i łamano.

Przypominamy, że książka pt. Miedziaki będzie dostępna od 30 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także