Mgliste powietrze – kolejny tom serii szetlandzkiej

Mgliste powietrze - kup na TaniaKsiazka.plMgliste powietrze to już kolejna książka Ann Cleeves z jej bestsellerowej serii szetlandzkiej. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tej pisarki, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie. Najnowsza powieść autorki jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku i przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi kryminałów i sensacji. Poza tym powody do zadowolenia mają także ci, którzy uwielbiają mroczne i intrygujące historie. Jesteście ciekawi, czego tym razem możecie spodziewać się po twórczości Cleeves? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Mgliste powietrze – znakomicie skonstruowany kryminał

Grupa przyjaciół z Londynu udaje się na wesele na Unst. To wyspa, która jest najbardziej wysunięta na północ Szetlandów. Podczas radosnego przyjęcia znika Eleanor Longstaff. Zupełnie jakby rozpłynęła się w mglistym powietrzu.  Już następnego dnia jej przyjaciółka otrzymuje wiadomość, która brzmi jak notatka samobójcza. Następnie ciało Eleanor wypływa na powierzchnię małego jeziora blisko klifu.

W związku z tym na miejsce zdarzenia przybywają detektywi Jimmy Perez i Willow Reeves, aby wyjaśnić tę tajemniczą sprawę. Co wspólnego ze zniknięciem i śmiercią Eleanor może mieć legenda o duchu lokalnego dziecka, które utonęło w tym samym miejscu przed wojną? Czy za legendą kryje się niewygodna prawda, którą po tylu latach ktoś nadal próbuje ukryć?

To już kolejna książka z serii, która wciąga czytelników już od pierwszych stron. Autorka doskonale buduje aurę tajemniczości i niepewności, trzymając odbiorców w napięciu aż do zaskakującego zakończenia. W końcu powieści Ann Cleeves nie bez przyczyny cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Potrafi ona stworzyć nietuzinkowe postacie i głęboką historię, która nurtuje nawet po zakończeniu powieści.

Przypominamy, że książka pt. Mgliste powietrze jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją każdemu wielbicielowi kryminałów i sensacji.

Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe tomy z serii. Dajcie znać, czy czytaliście!

Przeczytaj także