Mary McGrory w oczach Johna Norrisa

9788365170293Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Mary McGrory to nic straconego! Mamy przyjemność zaprezentować wam książkę autorstwa Johna Norrisa. Przybliża on czytelnikom życie tej niezwykłej postaci. Przekonajcie się, kim była kobieta okrzyknięta tytułem Pierwszej Królowej Dziennikarstwa.

Życie Mary McGrory

Jak już wspomnieliśmy, była ona dziennikarką, która dzięki relacji z afery Watergate stała się pierwszą kobietą w historii uhonorowaną nagrodą Pulitzer Prize for Commentary. McGrory przez ponad pięćdziesiąt lat należała do grona najważniejszych osób, które za pomocą tekstów publikowanych w waszyngtońskich gazetach, kształtowały obraz amerykańskiej polityki. Zawsze rzetelnie sprawdzała wszelkie informacje, a pasja dziennikarska sprawiała, że wszystkiego musiała doświadczyć sama. Tak oto komentowała upór w dążeniu do zdobycia ciekawych tematów:

Nie potrafię inaczej, muszę widzieć, muszę słyszeć. Nie chcę by ktokolwiek patrzył i słuchał za mnie.

O Mary McGrory zrobiło się głośno, kiedy w 1954 została przydzielona do słynnego przesłuchania Joseph McCarthy kontra Armia Stanów Zjednoczonych w Capitol Hill. Od tej pory każdy skandal polityczny i każde wybory na prezydenta były opatrzone jej ciętym i dobitnym komentarzem. Była prowokatorką o liberalnych poglądach. Sprzeciwiała się wojnie w Wietnamie. W życiu prywatnym nie stroniła od alkoholu i papierosów. Jej magnetyczna osobowość sprawiła, że propozycję łóżkową złożył jej sam prezydent Lyndon Johnson. W roku 1998 odebrała nagrodę National Press Award, mówiąc: Muszę wyznać, że zawsze było mi trochę szkoda ludzi, którzy nie pracują dla prasy.

Bez wątpienia Mary McGrory była jedną z najwspanialszych dziennikarek naszych czasów. Teraz, dzięki książce Johna Norrisa możecie poznać ją znacznie lepiej.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także