Martwiec – nowa Puzyńska już w lipcu

Zaledwie po siedmiu miesiącach od premiery Śreżogi Katarzyna Puzyńska powraca z kolejną częścią Cyklu o policjantach z Lipowa. Trzynasty tom kryminalnej sagi pt. Martwiec na półkach księgarni pojawi się 13 lipca. I jestem pewna, że ta trzynastka nie będzie pechowa. Ani dla pisarki, ani dla jej czytelników.

Martwiec Sprawdź na TaniaKssiazka.pl >>

Martwiec

Co tym razem zrodziło się w kreatywnym umyśle Katarzyny Puzyńskiej, która przyzwyczaiła nas do łączenia kryminalnych intryg z rozbudowanymi wątkami psychologicznymi? Akcja książki Martwiec rozpoczyna się zagadką. Niewielki autobus lokalnych linii przewozowych wyruszył w swoją standardową trasę, jednak nie dotarł do celu. Zaginęli wszyscy pasażerowie wraz z kierowcą i nie ma najmniejszego punktu zaczepienia, co mogło się z nimi stać. Gdy wydaje się, że wszyscy rozpłynęli się w powietrzu, nagle pojawia się jedna z podróżnych. Nie jest jednak w stanie udzielić żadnych informacji na temat tego tajemniczego przejazdu. Straciła pamięć i nie ma pojęcia, co się wydarzyło. Po jakimś czasie zaczyna sobie jednak przypominać fragmenty zdarzeń. I wtedy właśnie zostaje zamordowana.

W tym samym czasie w pewnej opustoszałej wsi położonej w środku lasu słychać lament. Zrozpaczona matka rozkopuje grób własnej córki, twierdząc, że pochowano ją żywcem. Po otwarciu trumny okazuje się, że być może kobieta wcale nie zwariowała i że jej koszmarne przypuszczenia mogą okazać się prawdą. Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że dziewczyna nie jest pierwszym dzieckiem, które kobieta straciła, ponieważ dokładnie rok temu zamordowano jej syna. W przerażający sposób – odcinając mu głowę i dopiero teraz policja odnajduje jego czaszkę i dochodzi do wniosku, że wcześniej ustalona przyczyna śmierci mogła okazać się nietrafiona. Aspirant Daniel Podgórski ma przypuszczenia, że coś może łączyć te dwie sprawy. W toku sledztwa może się również okazać, że w lesie czai się… ten martwy.

Zaintrygowany? Egzemplarz książki możesz zamówić przedpremierowo, przechodząc na tę stronę. Wszystkie części Cyklu o policjantach z Lipowa Katarzyny Puzyńskiej czekają natomiast w tym miejscu.

Zobacz także:

Przeczytaj także