Margo – mroczny thriller od Tarryn Fisher

Margo to światowy bestseller autorstwa Tarryn Fisher, który dziś z ogromną przyjemnością wam przedstawiamy. Jeśli poszukujecie nowego wymiaru rozrywki a mroczne thrillery to coś, co lubicie najbardziej, trafiliście idealnie. Oto książka, która nie pozwoli wam zasnąć.

Margo – opis fabuły

Akcja powieści dzieje się w miasteczku Bone. Tytułowa bohaterka to nastolatka, która znacznie różni się od swoich rówieśniczek. To nie tylko sprawka ogólnej aury ponurego miasteczka, omijanego przez przejezdnych szerokim łukiem. Również w domu dziewczyny nie dzieje się zbyt dobrze. Cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do Margo i traktuje ją jak służącą. Bohaterka trzyma się na uboczu i każdy dzień spędza w samotności.

Jej sytuacja zmienia się diametralnie, gdy poznaje Judaha. To starszy chłopiec z sąsiedztwa, który jest sparaliżowany i porusza się na wózku. I to właśnie on odkrywa przed Margo świat, o jakim ta nie miała pojęcia. Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, para przyjaciół rozpoczyna własne śledztwo. W głowie bohaterki rodzi się pragnienie odnalezienia sprawców i sprawiedliwego wymierzenia kary… Dziewczyna rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.

Olga Kalicka, znana polska aktorka tak oto komentuje najnowszą książkę Fisher: Margo to nie tylko mroczny thriller, ale przede wszystkim niezwykła historia nieprzeciętnej dziewczyny. Nieszablonowy sposób narracji w połączeniu ze wstrząsającą fabułą sprawia, że od książki nie można się oderwać. Radzę przygotować duże ilości ciepłej herbaty na bezsenne noce…

Książkę Margo znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także