Mamy sposoby na ferie bez nudy!

Zimowa przerwa od szkoły na pewno przyda się wszystkim uczniom. Jednak w parze z nadmiarem wolnego czasu zawsze idzie ryzyko nudy. Mamy swoje sposoby na ferie bez nudy. Chcesz wiedzieć, jak ją łatwo przegonić i to bez względu na to, czy to ferie spędzane w domu, czy na zimowisku?

Mamy sposoby na ferie bez nudy!

Sprawdź nasze sposoby na ferie bez nudy!

Nuda zakrada się niespostrzeżenie. O ile dorośli za nią tęsknią, o tyle dzieci nie lubią bezczynności. Wtedy w domach słychać skargę, która od lat jest taka sama: „Mamo! Tato! Nudzę się”. Może i łatwiej włączyć wtedy telewizor lub komputer — i, umówmy się, to wcale nie takie złe — ale warto mieć jakąś alternatywę, żeby czas ekranowy nie trwał przez całe ferie. I tu wkraczamy my, cali na… pomarańczowo, z naszą bazą pomysłów.

Nuda w ferie? Złap ciekawą książkę!

Przekonaj dziecko, że w końcu ma czas, żeby złapać ciekawą książkę. Żeby sięgnąć po historię, która da mu więcej frajdy, niż lektury szkolne. Daj mu książkę pełną przygód, bohaterów, z którymi może się utożsamić albo dobrze narysowany i opowiedziany komiks. 

Zajrzyj po komiksy dla dzieci >

Psst! Jak chcesz, żeby dziecko wciągnęło się w czytanie, podaruj mu pierwszą część serii. Możesz mieć pewność, że jak zaiskrzy między młodym czytelnikiem a bohaterami, to sięgnie po kolejne tomy.

A dla starszych uczniów – Young Adult 💕

Czy wiesz, że czytanie jest młodzieżowym trendem? Ok, wiemy, to zabrzmiało trochę boomersko, ale to nie zmienia faktu, że młodzi ludzie coraz częściej sięgają po książki. Mamy już nie tylko Bookstagram, ale i BookTok, a YA to kawałek tortu książkowego świata, który stale się powiększa.

Jeżeli szukasz książki dla nastoletniego czytelnika, koniecznie zajrzyj w to miejsce:

Sprawdź bestsellery Young Adult >

Wśród naszych pomysłów na rozprawienie się z nudą znajdziesz nie tylko książki. Możesz też postawić na gry, puzzle, zabawki i jeszcze więcej 🙂

Zajrzyj po więcej sposobów na ferie bez nudy! >

Przeczytaj także