Magda Knedler Nikt ci nie uwierzy – nowość!

Magda Knedler Nikt ci nie uwierzy – to kolejna po Położnej z Auschwitz, Moich przyjaciółkach z Ravensbrück czy Szeptach z wyspy samotności wstrząsająca historia spod pióra bestsellerowej autorki. Jakie makabryczne dramaty dotykające młodych dziewcząt rozgrywają się za pałacowymi drzwiami?

Magda Knedler Nikt ci nie uwierzy

Wstrząsająca historia oparta na faktach

Tak jak w przypadku wielu poprzednich powieści, także i tym razem Magda Knedler opiera swoją najnowszą książkę na prawdziwych wydarzeniach. Tym razem autorka osadziła fabułę powieści w rzeczywistości sprzed około stu lat. Niektóre elementy tej poruszającej historii odnajdziemy jednak także we współczesnych czasach.

Głównymi bohaterkami są nastoletnia Dörte oraz Ursel, jej ciotka i matka młodszej kuzynki. We trójkę mieszkają w pałacu. Dörte jest dziedziczką fortuny, jednak swoim spadkiem może zarządzać dopiero po osiągnięciu pełnoletności. Do tego czasu pozostaje pod opieką krewnej, którą musi prosić o każdy grosz.

Koszmar kobiety i dziewcząt rozpoczyna się, gdy Ursel ponownie wychodzi za mąż. Początkowo czarujący ojczym w czterech pałacowych ścianach zamienia się w tyrana i potwora.  Krzywdzi całą trójkę, znęcając się psychicznie i fizycznie, dopuszcza się straszliwych czynów. Prawda jest jednak przez cały czas skrzętnie skrywana – przecież nikt im nie uwierzy. Mocno zakorzeniony stereotyp daje jasny komunikat: to mężczyźni rządzą światem, kobiety mają się im podporządkować i być posłuszne.

Magda Knedler Nikt ci nie uwierzy

Nikt ci nie uwierzy Magdy Knedler to opowieść o niezauważanych przez otoczenie dramatach, które rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami. O traumach, które odbierają ofiarom głos, wpędzając je w poczucie wstydu i winy.

To także historia o pozycji kobiet w społeczeństwie, o ich nieustannej walce o prawo do samostanowienia o sobie. Magda Knedler pokazuje bezradność, samotność i beznadzieję, którą kobiety odczuwają w walce z opresyjnym systemem prawnym i głęboko zakorzenionymi, krzywdzącymi stereotypami.

Najnowsza powieść Magdy Knedler miała swoją premierę 10 lutego 2021 roku.

Książkę znajdziecie tutaj: Magda Knedler Nikt ci nie uwierzy

Zobacz także:

Przeczytaj także