Ludzkie potwory – popularnonaukowa zapowiedź!

Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła - kup na TaniaKsiazka.plLudzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła to pozycja, która na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 31 lipca 2019 roku. Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury popularnonaukowej, reportaży i literatury faktu. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele historii Ameryki. Autorka, Nikki Meredith, w prezentowanej dziś publikacji porusza temat jednej z najgłośniejszych i najbardziej wstrząsających zbrodni Hollywood. Chodzi tu oczywiście o morderstwo popełnione w willi Polańskich, gdzie jedną z ofiar była ciężarna żona polskiego reżysera. Czego dowiecie się z tej książki? O czym pisze autorka? Czego udało się jej dowiedzieć? Koniecznie czytajcie dalej, by się o tym przekonać!

Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła – kilka słów o książce

Nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku członkowie rodziny Charlesa Mansona na jego polecenie, dokonali przerażającej zbrodni. Ponieważ zamordowali, będącą w zaawansowanej ciąży żonę Romana Polańskiego, Sharon Tate i kilkoro jej gości. Wśród oprawców były trzy kobiety: Leslie Van Houten i Patricia Krenwinkel. Podczas głośnego procesu, który wzbudzał zainteresowanie mediów na całym świecie, prokurator nazwał oskarżone „ludzkimi potworami”. Jednak ci, którzy znali je wcześniej, nie mogli uwierzyć, by były zdolne do tak brutalnych czynów.

W związku z tym dziennikarka Nikki Meredith przez ponad 20 lat odwiedzała kobiety Mansona w więzieniu. Wszystko po to, by zrozumieć, co zmieniło na pozór normalne dziewczyny w brutalne morderczynie. Sprawdzała również, jak można żyć dalej po popełnieniu tak potwornej zbrodni. Tym samym czytelnicy otrzymują pozycję, która jest mroczną podróżą w samo serce zła.

Przypominamy, że książka pt. Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 31 lipca bieżącego roku. Prezentowaną dziś lekturę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury popularnonaukowej, wielbicielom reportaży czy literatury faktu. Znajdziecie tu nowe, inne spojrzenie na zbrodnię, która wciąż szokuje cały świat. To perspektywa kobiet, które poddały się wpływom Mansona i własnymi rękoma dokonały tego okrutnego i brutalnego morderstwa.

Przeczytaj także