Literatura wojenna na 1 września

Literatura wojenna na 1 września to zestawienie, które zainteresuje przede wszystkim każdego miłośnika reportaży i książek związanych z II wojną światową. Jak z pewnością orientuje się większość z was, początek września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego w Polsce. Dokładnie 81 lat temu nazistowskie Niemcy zaatakowały Polskę, rozpoczynając tym samym drugą z kolei wojnę światową.

To jedno z najbardziej krwawych wydarzeń w dziejach ludzkości doczekało się wielu książkowych opracować. Badacze historii wciąż nie ustają w poszukiwaniu prawdy i docieraniu do nowych faktów. Pisarze na podstawie relacji świadków ciągle publikują nowe wspomnienia z tamtych czasów, by ostrzec przyszłe pokolenia i pielęgnować w nich pamięć o tych, którzy odeszli. W związku z tym przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie gorących nowości i zapowiedzi, związanych z II wojną światową, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Tych niewielu - kup na TaniaKsiazka.plLiteratura wojenna na 1 września – Tych niewielu. Polscy lotnicy w bitwie o Anglię

Grupa 145 polskich pilotów w brytyjskiej armii, w walce z nazistowskimi Niemcami, która znacząco wpłynęła na losy II wojny światowej. W tej książce przeczytacie o ich heroicznej postawie i dokonaniach. Warto też dodać, że ich skuteczność bojowa podczas bitwy o Anglię sprawiła, że przeszli do historii jako bohaterowie razem z innymi lotnikami Royal Air Force, którzy zwyciężyli w podniebnym starciu z siłami nacierającego wroga.

Książka dostępna od 1 września 2020 roku.

Literatura wojenna na 1 września – Druga wojna światowa. Inna historiaDruga Wojna Światowa Inna historia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Autor książki przygląda się historii drugiej wojny światowej przez pryzmat wydarzeń zapomnianych lub wyciszonych dla wygody. Jednak nie opiera się na domniemaniach. Ponieważ bada dostępne źródła, zgłębia literaturę przedmiotu i przedstawia fakty. A na końcu proponuje swoją interpretację historii.

Książka dostępna od 21 września 2020 roku.

Literatura wojenna na 1 września - zobacz na TaniaKsiazka.plLiteratura wojenna na 1 września – Anioł życia z Auschwitz

W tej książce czytelnicy będą mieli szansę poznać losy najmłodszych uczestników Holocaustu – dzieci. A także kobiet, które musiały poradzić sobie z ciążą i porodem w nieludzkich warunkach. Ponadto to historia Stanisławy Leszczyńskiej, która pobyt w Auschwitz traktowała jak życiową misję i obowiązek wobec słabszych i niewinnych osób. Nazywana Mateczką, niosła wsparcie i pomoc innym, ale przede wszystkim odbierała porody więźniarek.

Książka już dostępna.

Literatura wojenna na 1 września – Dzienniki. Legiony i II wojna światowaDzienniki. Legiony i II wojna światowa - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka ta to nic innego jak dzienniki Tadeusza Pełczyńskiego, który o niepodległość Polski walczył aż dwukrotnie. W legionach i w II wojnie światowej. Jego życiorys, jak i jego rodziny, żony Wandy Pełczyńskiej i ich syna był podporządkowany jednej idei. Walce o niepodległość Polski.

Książka dostępna od 31 sierpnia 2020 roku.

Literatura wojenna na 1 września - sprawdź na TaniaKsiazka.plLiteratura wojenna na 1 września – Architekci śmierci. Rodzina inżynierów Holocaustu

Firma Topf & Söhne zajmowała się produkcją krematoriów i instalacjami do komór gazowych. To pod ich dachem wciąż powstawały coraz bardziej nowatorskie projekty komór i pieców, w których można zabijać i palić zwłoki coraz większej liczby ludzi. Szalone plany zagłady, których nawet SS nie było w stanie zaakceptować.

Książka już dostępna.

Literatura wojenna na 1 września – II wojna światowa na morzuII Wojna Światowa na morzu - zobacz na TaniaKsiazka.pl

To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 1939-1945. Autor łączy precyzję opisu z wciągającą narracją na temat najważniejszych operacji morskich. W związku z tym ukazuje zmagania armad, operacje desantowe i pojedyncze walki, które zmieniły bieg historii.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Przeczytaj także