Listy na wyczerpanym papierze – Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora

Czy wiedzieliście, że w księgarniach pojawiło się nowe wydanie zbioru Listy na wyczerpanym papierze Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory? Po tej miłości zostały nam genialne piosenki, a teraz znów będziemy mieć okazję, żeby bliżej przyjrzeć się wzajemnej fascynacji między dwojgiem ludzi genialnych słowem.

Listy na wyczerpanym papierze - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Listy na wyczerpanym papierze – poeta i poetka

Jeremi Przybora – dystyngowany dojrzały mężczyzna, wirtuoz słowa, pełen humoru i młoda Agnieszka Osiecka: piękna, z pewną dozą szaleństwa. Znamy ich piosenki, które mimo lat wciąż poruszają słuchaczy.

Listach na wyczerpanym papierze znajdziecie korespondencję kochanków z lat 1964-1966. Nie tylko treść wymienianych między nimi wiadomości, ale też materiały archiwalne w postaci ilustracji: pocztówek, rękopisów oraz fotografii. Ta korespondencja jest pełna nie tylko intymnej, romantycznej, ukrywanej i bardzo burzliwej relacji, ale też wzajemnej fascynacji artystycznej między poetką i poetą. To książka, która ukazuje piękno skrywanego przez lata uczucia.

„Raz na sto lat”

Madga Umer napisała o niej tak:

Trafił swój na swego. Takie talenty, takie urody, takie inteligencje i takie poczucia humoru zdarzają się raz na 100 lat! Obydwoje byli dziećmi szczęścia obdarzonymi przez los więcej niż talentem. Geniuszem. Czyli kłopotem. Ich uczucie nie służyło nikomu oprócz nas, czytelników. Ale z tej dziwnej miłości powstały najpiękniejsze piosenki. W tych piosenkach i w listach ich uczucie żyje do dziś.

Chcecie dowiedzieć się więcej o dynamice związku między dwojgiem niezwykłych ludzi? Poznać piękno tej wzajemnej i inspirującej fascynacji? Zagłębić się  w ciekawe życiorysy i być może jeszcze lepiej zrozumieć twórczość Osieckiej i Przybory? W takim razie nie możecie przejść obojętnie obok zbioru korespondencji, jaką między sobą wymieniali zakochani artyści.

Nowe wydanie książki Listy na wyczerpanym papierze w naszej księgarni znajdziecie w tym miejscu. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora.

Jeżeli przy okazji chcecie zobaczyć inne książki autorstwa Osieckiej, to od razu odeślę was w to miejsce: książki Agnieszki Osieckiej

Przeczytaj także