Lanny – powieść nominowana do Bookera 2019!

Lanny - kup na TaniaKsiazka.plLanny to mroczna i urzekająca powieść, której autorem jest brytyjski pisarz, Max Porter. Prezentowana dziś książka na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 17 września 2019 roku i przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom literatury pięknej. Poza tym powody do zadowolenia ma każdy, kto poszukuje nietuzinkowych historii i świeżego głosu w światowej literaturze. Książki Maxa Portera cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie, a sam pisarz uznawany jest za jednego z najodważniejszych i wrażliwych pisarzy młodego pokolenia. W związku z tym gorąco zachęcamy do zapoznania się z jego twórczością. Warto również dodać, że Lanny to pozycja, która doczekała się nominacji do nagrody Bookera 2019. Koniecznie więc sprawdźcie, czego możecie się po niej spodziewać!

Lanny – płomienna obrona kreatywności, duchowości i płodnych sił

Godzinę drogi od Londynu znajduje się wioska, która niczym nie wyróżnia się na tle innych. Można tu znaleźć pub, kościół, domy z czerwonej cegły, kilka budynków urzędowych a na obrzeżach parę większych posiadłości. Poza tym wszędzie jest pełno ludzi, którzy rozmawiają o miłości, trudach dnia codziennego, pracy, umieraniu czy wyprowadzaniu psów. Ponieważ wioska należy do swych mieszkańców, a także do okolicy i jej przeszłości. Ale należy także do Praszczura Łuskiewnika. To mityczna postać, którą dzieci w szkole rysują zwykle, jako zieloną i liściastą, z wyrastającymi z ust wiciami.

Teraz przyszedł czas, kiedy to Łuskiewnik budzi się z błogiej drzemki i wsłuchuje się we współczesną wioskę. W symfonię jej rozmów, na którą składają się pijackie wyznania, uliczne plotki, poirytowane czy płaczliwe rozmowy w rodzinnych domach. Jednak najbardziej wsłuchuje się w twórczego i żyjącego w swoim świecie chłopca Lanny’ego, którego rodzice niedawno wprowadzili się do wioski. Lanny to płomienna obrona kreatywności, duchowości i płodnych sił, które często mogą się wydawać spychane na margines współczesnego świata.

Przypominamy, że książka pt. Lanny na polskim rynku będzie dostępna od 17 września bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco ją polecamy!

Przeczytaj także