Kwestia ceny – nowość Zygmunta Miłoszewskiego

Kwestia ceny - kup na TaniaKsiazka.plKwestia ceny to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników twórczości Zygmunta Miłoszewskiego. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury sensacyjno-przygodowej z kryminalnymi wątkami i atmosferą rodem z thrillera. Zgadza się! Polski autor jest mistrzem niepowtarzalnego klimatu i łączenia różnych gatunków. I tym razem udowadnia, że jego ogromny sukces nie jest kwestią przypadku. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością Miłoszewskiego, dziś macie idealną okazję, by nadrobić zaległości. Jego najnowsza książka będzie dostępna w sprzedaży już od 1 lipca 2020 roku i zainteresuje nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Kwestia ceny – kilka słów o fabule

Czytelnicy znajdą tu dwie linie czasowe. Początek XX wieku. Sztorm. Benedykt Czerski żegna się z życiem. A przy tym przeklina patriotyczne uniesienia, które kilka dekad wcześniej doprowadziły do jego zesłania na Daleki Wschód, a teraz kazały mu wracać do ojczyzny. Tym razem jednak mężczyzna wraca do ojczyzny nie jako więzień, a wielki uczony i badacz dalekich plemion Syberii. Poza tym obsesyjnie tez pilnuje skrzyń, zawierających bezcenne zabytki tajemniczego ludu Ajnów.

Następnie mamy początek XXI wieku. Bogdan Smuga to chłodny naukowiec i wyznawca religii rozumu. Wierzy jednak, że wśród zbiorów Czerskiego kryje się prawdziwy skarb, mogący odmienić przyszłość ludzkości. Jednak jego wysiłki nie przynoszą upragnionego rezultatu. W związku z tym decyduje się na desperacki krok.

Tymczasem Zofia Lorentz, słynna historyczka sztuki i poszukiwaczka zaginionych arcydzieł, mierzy się z tajemniczym zanikiem pamięci męża. Już wkrótce zgłasza się do niej Smuga, który proponuje kobiecie udział w odnalezieniu zbiorów Czerskiego. Mężczyzna podkreśla przy tym, że kwestia ceny w tym wypadku nie ma znaczenia. Taka oferta sprawia, że Lorentz zgadza się na współpracę.

Właśnie tak zaczyna się niezwykła wyprawa, która zaprowadzi bohaterów między innymi na rosyjską Wyspę Przeklętą, do Paryża i na statek-widmo. Poza tym już wkrótce okaże się, że ich przygody będą decydujące dla dalszych losów cywilizacji.

Przypominamy, że książka pt. Kwestia ceny będzie dostępna w sprzedaży od 1 lipca bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także