Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt

Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt - kup na TaniaKsiazka.plKudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt to książka, która w sprzedaży pojawi się 26 września 2017 roku. Autorami tej niezwykłej pozycji są Matin Durrani i Liz Kalaugher. Ten pierwszy to błyskotliwy fizyk z Cambridge. Jego towarzyszka ukończyła zoologię na Oksfordzie. Razem tworzą niepowtarzalny, dziennikarski duet, który z pasją i prostotą opisuje zwierzęcą biomechanikę.

Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt – poznaj zaskakujące sztuczki zwierząt

W dzikim, zwierzęcym świecie od instynktu zależy przetrwanie. Aby przeżyć, zwierzęta muszą liczyć na swoje ciało, zmysły, spryt, swoich partnerów czy członków stada. Ale przede wszystkim zdani są też na naukę. I nie ma tu znaczenia, czy mowa jest o gęsto owłosionych kotach, czy bezwłosych kałamarnicach i homarach. Fizykę do życia wykorzystuje absolutnie każde zwierzę.

Jak się okazuje, węgorz potrafił uśmiercić kraba prądem znacznie wcześniej, niż ludzkość wymyśliła paralizator. Natomiast słoń potrafił wyczuć niebezpieczeństwo, odbierając wibracje poduszkami u stóp, jeszcze przed tym, zanim stworzono aparat słuchowy.

Na dokładkę warto dorzucić kilka interesujących i niecodziennych pytań. Dlaczego węże udają wężyce? W jaki sposób kot pokonuje podstawowe prawo grawitacji? Dlaczego ssaki sikają 21 sekund? I dlaczego renifery wykorzystują światło ultrafioletowe, by odnaleźć pokarm?

Dzięki tej niezwykłej książce Czytelnik będzie miał okazję poznać fascynujący świat zwierząt. Autorzy prezentują i wyjaśniają sztuczki oraz przekręty tych stworzeń. Pozwalają zrozumieć ich zachowanie w codziennej walce o przetrwanie. Odbiorcy mają również szansę poznać świat przepełniony naukowymi prawami i eksperymentami, o których sami badacze nie mieli wcześniej pojęcia.

Dajcie się porwać tej niezwykle dzikiej, naukowej i mądrej podróży po świecie dzikich zwierząt. I sprawdźcie, jak wiele jeszcze może Was zaskoczyć. Warto też przypomnieć, że wielkimi krokami zbliża się czas powrotu do szkoły. Taka pozycja może okazać się świetnym prezentem dla pociech, które podczas lekcji przyrody będą mogły podzielić się swoją nadprogramową wiedzą.

Przypominamy, że książką pt. Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt na polskim rynku pojawi się od 26 września bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.  Gorąco polecamy!

Przeczytaj także