Kucharka z Castamar, Fernando J. Múñez – zapowiedź książki

Masz ochotę spędzić jesienny czas w towarzystwie silnych, ale zbuntowanych kobiet i mężczyznach, tak szlachetnych, jak podłych? Marzysz o pięknej powieści historycznej, która przeniesie Cię w XVIII wiek? Sięgnij po książkę autorstwa Fernando J. Múñeza pt. Kucharka z Castamar i daj się wciągnąć w cudowną opowieść, od której nie można się oderwać. Autor wykreował fascynującą historię emanującą namiętnościami, intrygami i wyśmienitym smakiem. Premiera już 14 października.Kucharka z Castamar Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kucharka z Castamar

Powieść Kucharka z Castamar przeniesie Cię do XVIIIwiecznej Kastylii. W owym czasie życiem kobiet rządziły namiętności mężczyzn. I nawet arystokratki padały ofiarami ich bezlitosnych gier. Realia wymagały zatem od kobiet niewiarygodnej siły…

Jedną z nich jest młoda dziewczyna imieniem Clara Belmonte, która śmierć ojca przerywa dostatnie życie. Zdarzenie to pozbawia ją protekcji, a ona zrozpaczona musi nagle zmierzyć się z obcym, wrogim światem. Ma jednak wyjątkowy talent, który nie stawia jej na straconej pozycji. Pasjonuje się gotowaniem, a dania, które wychodzą spod jej ręki, zniewalają smakiem. Gdy Clara zostaje zatrudniona w posiadłości Castamar w charakterze pomocy kuchennej czuje, że to dla niej szansa, by zawalczyć o siebie. 

Jednak w tym miejscu czeka na nią nie tylko nadzieja na lepsze życie, ale również miłość… Diego – książę Castamar po śmierci ukochanej żony pogrążył się w apatii, jego serce pokryło się lodem, a on sam prawie nie wychodzi ze swych pokoi. Jednak gdy mężczyzna po raz pierwszy próbuje dań kucharki, coś zaczyna się w nim budzić i zaczyna patrzeć na nią inaczej… Serce Clary również nie pozostaje obojętne. Pierwszy raz w życiu czuje się zakochana. Niestety jednak doskonale wie, że nie ma prawa pozwolić sobie na to uczucie.

Wkrótce między Diego i Clarą rozpoczyna się subtelna gra gestów i spojrzeń, a obecność nowej kucharki burzy dotychczasowy spokój w posiadłości. Miejsce to zaczyna się zamieniać w kłębowisko zdrad, intryg i sekretów. Wszystko wskazuje na to, że to jedynie zapowiedź burzy, która przetoczy się przez Castamar. Czy Clara wyjdzie cało z tej niebezpiecznej sytuacji? Jak potoczą się losy zakochanych, którzy nigdy nie powinni byli do siebie poczuć nic więcej?

***

Na podstawie książki Kucharka z Castamar powstał hiszpański serial, który jest dostępny na platformie streamingowej Netflix. Obejrzyj trailer produkcji:

Książka jest dostępna pod tym linkiem.

Czytaj także:

Przeczytaj także