Ktoś mnie pokochał – seria Bridgertonowie

Bridgertonowie, nowy serial Netflixa na podstawie serii romansów historycznych Julii Quinn, bije kolejne rekordy popularności. Wraz z adaptacją pojawiły się nowe wydania książek. Wśród marcowych nowości znajdziecie powieść Ktoś mnie pokochał, to drugi tom serii Bridgertonowie w nowej, filmowej odsłonie.

Ktoś mnie pokochał - seria Bridgertonowie

Ktoś mnie pokochał – seria Bridgertonowie

Julia Quinn w swojej bestsellerowej serii romansów historycznych skupia się na tytułowej rodzinie Bridgertonów. Wdowa jej ośmioro dzieci są szanowanymi członkami brytyjskiej arystokracji. Każdy z pierwszych ośmiu tomów serii skupia się na kolejnych latoroślach. Zaś ostatnia jest swoistym podsumowaniem.

Tym razem w centrum uwagi czytelnika znajdzie się Anthony Bridgerton. Jeżeli już trochę znacie tę postać, to z pewnością wiecie, że to don juan – łotr i uwodziciel, wicehrabia i zarazem niegrzeczny chłopiec na miarę swoich czasów.

Kiedy zatwardziały podrywacz postanawia się ustatkować…

O Anthonym w kuluarach mówi się, że jest najbardziej zatwardziałym kawalerem Londynu. Jakie jest zaskoczenie towarzystwa, gdy okazuje się, że wicehrabia postanowił się ustatkować. Jego wybranką jest Edwina. Tylko że temu małżeństwu za wszelką cenę próbuje przeszkodzić Kate, siostra przyszłej pani Bridgerton. Jest wścibska, zdeterminowana i cały czas knuje nowe intrygi.

Kto się czubi…

Kobieta jest pewna, że Anthony, podrywacz, który postanowił wejść na drogę monogamii, na dłuższą metę nie będzie w stanie w tej monogamii wytrzymać i w konsekwencji unieszczęśliwi jej młodszą siostrę. Tylko że tak do końca, to sama nie ma pewności, czy potrafi być odporna na jego nieodparty urok.

Kate z jednej strony doprowadza Anthony’ego do szewskiej pasji, z drugiej – coraz częściej gości w jego snach, które bynajmniej nie są grzeczne. Raczej grzeszne.

Miłość, intryga, humor

Miłość, intryga, brytyjska arystokracja… To wszystko oprószone subtelnym humorem autorki, Julii Quinn. Nic dziwnego, że serial skradł serca widzów, a książki kradną te czytelnicze.

Jeżeli nie chcecie rozstawiać się z ulubionymi bohaterami aż do czasu kolejnego sezonu produkcji Netflixa, to poznajcie ich losy w książkowych oryginałach.

Najnowszy romans historyczny Julii Quinn z serii Bridgertonowie możecie znaleźć tutaj: Ktoś mnie pokochał. Inne (w tym też poprzednie wydania) znajdziecie w tym miejscu

Przeczytaj także