Księgarenka przy ulicy Wiśniowej – ciepła historia

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej to opowieść niezwykła z kilku względów. Po pierwsze idealnie wpisuje się w nurt świątecznych opowieści, które skutecznie wprowadzą was w magiczny nastrój. Po drugie za jej stworzenie odpowiadają znamienite, polskie pióra: Agnieszka Krawczyk, Gabriela Gargaś, Liliana Fabisińska, Magdalena Witkiewicz, Marta Obuch, Remigiusz Mróz i Alek Rogoziński. Z takiej mieszanki musiało wyjść coś niezwykłego! Prezentowana książka jest już dostępna w sprzedaży, więc już teraz możecie przekonać się, co takiego wyczarowali autorzy.

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej - kup na TaniaKsiazka.pl

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej – kilka słów o książce

Główny bohaterem powieści jest Alojzy, sympatyczny właściciel Księgarenki przy ul. Wiśniowej, którą postanawia zamknąć. Chociaż prowadził ją przez ponad pół wieku, to czuje, że z wiekiem zaczyna brakować mu sił. Mężczyzna chciałby w końcu odpocząć i zrealizować jedno z większych marzeń w życiu – udać się w podróż do córki, która obecnie znajduje się w Australii.

Sklepik z książkami zostanie zamknięty, jednak nie tak od razu, ponieważ Alojzy dla stałych klientów przygotował niespodziankę. Dla każdego wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Tym samym piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego Błękitny zamek Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan Alojzy ma oczywiście Alicję w Krainie Czarów, a dla bezwzględnego reżysera Opowieść wigilijną. Największa niespodzianka spotka jednak Ryszardę Kociołek, w której ręce trafi Wielka księga Kubusia Puchatka.

Alojzy wierzy, że książki są przewodnikami duszy. Czy jednak ma rację? Okaże się już niebawem. Czy uda mu się rozświetlić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi świąt i przywołać uśmiech na twarzy małego chłopca? I czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, że smutny sekret Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?

Przypominamy, że książka pt. Księgarenka przy ulicy Wiśniowej jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom ciepłych, świątecznych opowieści. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także