Księga Etty – drugi tom serii Meg Elison

Księga Etty to tytuł, który zainteresuje przede wszystkim miłośników twórczości Meg Elison. To właśnie jej czytelnicy na całym świecie zawdzięczają fantastyczną serię Droga donikąd. Przypadnie ona do gustu każdemu miłośnikowi gatunku, ponieważ autorce udało się stworzyć naprawdę wciągające uniwersum. Powieść, o której dziś mowa na polskim rynku dostępna będzie od 9 lutego 2021 roku. Tym samym, jeśli do tej pory nie mieliście po drodze z książkami tej autorki, to dobry moment, by nadrobić zaległości. Sprawdźcie koniecznie, co takiego mają w sobie jej historie, iż w błyskawicznym tempie stają się międzynarodowymi hitami!

Księga Etty - kup na TaniaKsiazka.pl

Księga Etty – kilka słów o fabule

Główną bohaterką jest Etta, która pochodzi z Nowhere. To osada założona przez tych, którzy przeżyli plagę, w tym przez Bezimienną Akuszerkę. Dawny świat zniszczyła tajemnicza choroba, a przy życiu pozostało niewiele kobiet. Do tego porody są bardzo niebezpieczne. Ci, którzy przetrwali, powoli próbują przywrócić porządek i wprowadzić nowe normy społeczne.

W Nowhere to kobiety i położne dominują w społeczności, gdzie traktuje się je niemal jak święte. Etta wybiera jednak wolność, jaką dają jej łowiectwo i szabrownictwo. W związku z tym dzień w dzień niestrudzenie przemierza pustkowia w poszukiwaniu reliktów przeszłości. Liczy, że w końcu odnajdzie coś, co naprawdę przyda się podupadającej ludzkości. Czasem zmuszona jest też stawiać czoło bezwzględnym handlarzom niewolników, którzy polują na kobiety i dziewczynki. Dlatego zawsze, kiedy rusza w drogę, staje się Eddym.

Jednak handlarze pewnego dnia posuwają się za daleko i napadają na jej osadę. Etta bez cienia namysłu i zwątpienia wyrusza w drogę, by uwolnić i pomścić bliskich. Ta misja prowadzi ją w paszczę Lwa z Estiel, bezwzględnego i okrutnego przeciwnika. Szybko okazuje się, że w jej rękach spoczywa nie tylko życie uwięzionych, ale i los nowego świata.

Przypominam, że drugi tom serii Droga donikąd będzie dostępny na polskim rynku od 9 lutego bieżącego roku.

Książkę pt. Księga Etty znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecam ją wszystkim miłośnikom literatury fantasy.

Przeczytaj także