Książkowe propozycje dla dzieci – sprawdźcie!

Książkowe propozycje dla dzieci to zestawienie idealne dla każdego rodzica i opiekuna. Nie od dziś wiadomo, że wcale nie tak łatwo zachęcić najmłodszych do czytania. Zwłaszcza w dobie powszechnie dostępnych tabletów, komputerów czy smartfonów. Mnóstwo rzeczy rozprasza uwagę naszych pociech. My jednak wierzymy, że doskonała książka wciągnie nawet najbardziej opornego odbiorcę. W związku z tym dziś przygotowaliśmy dla was zestawienie opowieści, które zainteresują właśnie najmłodszych odbiorców. Tym samym nie zabraknie tu poruszających historii, książek z gatunku fantasy czy pozycji, które poszerzą horyzonty i zaspokoją głód wiedzy małych odkrywców.

Wojownicy i Czarodzieje - kup na TaniaKsiazka.plKsiążkowe propozycje dla dzieci – Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Księżniczka Nadziejka odkrywa, że całkiem zwykłe przedmioty mogą ożywać w jej rękach. Natomiast nastoletni Xar zrobi wszystko, by zasłużyć na miano Czarodzieja. Przewrotny los krzyżuje drogi tej dwójki i sprawia, że oboje muszą przewartościować wszystko, co do tej pory wpajali im ich rodzice. Ponieważ rzeczywistość rysuje się zgoła inaczej, niż sobie to wyobrażali. Nadziejka będzie musiała stawić czoła rodzinnym sekretom. A Xar nie cofnie się przed niczym, by sięgnąć po magię.

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.

Książkowe propozycje dla dzieci – KłamczuchaKłamczucha - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Bohaterką tej książki jest ósmoklasistka z Łeby, córka dalekomorskiego rybaka. Jej wybuchowy temperament nieraz wpędzał ją w kłopoty. Poza tym dziewczyna lubi ubarwiać rzeczywistość małymi kłamstewkami. Poza tym jest tu również licealista z Poznania, przystojny i czarujący, który spędza właśnie wakacje w Łebie. Tak się składa, że los ma plany wobec tej nietuzinkowej pary. W związku z tym ona, w imię wielkiej miłości, rzuca wszystko i rusza za chłopakiem do Poznania. Czy jednak kłamstwo może okazać się sposobem na życie, a wakacyjna miłość przetrwa trudności szarej rzeczywistości?

Książka dostępna od 14 kwietnia 2020 roku.

Książkowe propozycje dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążkowe propozycje dla dzieci – Grunt to pomysł! Wynalazki, które zmieniły świat

Trudno wyobrazić sobie dziś świat, bez niektórych wynalazków. Często nawet nie zastanawiamy się, że nad udogodnieniami, z których korzystamy, ktoś pracował i główkował latami. Ta książka opowiada właśnie o wynalazcach i ich dziełach – tych genialnych i nieco zapomnianych. W związku z tym możecie spodziewać się wybuchów, nieoczekiwanych zwrotów akcji czy zaskakujących rozwiązań. A wszystko to układa się w porywającą opowieść!

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.

Książkowe propozycje dla dzieci – Między mną a czereśniąKsiążkowe propozycja dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To niezwykle poruszająca i pełna inspiracji historia, która zainteresuje nie tylko najmłodszych odbiorców. Główną bohaterką powieści jest dziewięcioletnia Mafalda, która powoli traci wzrok. Dziewczynka doskonale wie, że za pół roku zupełnie przestanie widzieć. W związku z tym z pomocą rodziny i przyjaciół Mafalda krok po kroku odkrywa, co będzie dla niej ważne, gdy wzrok ostatecznie zawiedzie.

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.

Tajemnica magicznego obelisku - kup na TaniaKsiazka.plKsiążkowe propozycje dla dzieci – Tajemnica magicznego obelisku, tom XII serii Najfutbolniejsi

W tym tomie bohaterowie wybierają się na turniej piłkarski do Argentyny. W Buenos Aires drużyny z całego świata mają walczyć w Turnieju Obelisku. Jednak bardzo szybko okazuje się, że trofeum skrywa jeszcze jedną tajemnicę, o której młodzi piłkarze nie mieli pojęcia. Ponadto Helena informuje ich, że oprócz meczów, które muszą rozegrać, mają sprawić, by Obelisk wrócił do prawowitego właściciela. A to zadanie bardzo trudne i jednocześnie niebezpieczne. Czy drużyna podoła tej misji?

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.

Książkowe propozycje dla dzieci – Co robisz z pomysłem?Co robisz z pomysłem - kup na TaniaKsiazka.pl

To międzynarodowy hit, który zachwyci każdego małego czytelnika. Mistrzowsko zilustrowana pozycja, która pobudza kreatywność i opowiada o wierze w siebie, odwadze i poczuciu własnej wartości. Główny bohater pomaga pewnemu pomysłowi stać się częścią świata. Chłopiec z wytrwałością pielęgnuje swój pomysł, a w związku z tym jego wiara we własne siły rośnie. Poza tym rośnie też sam pomysł. I pewnego dnia dzieje się coś niezwykłego.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także