Książkowe prezenty na Dzień Babci!

Wielkimi krokami zbliża się do nas Dzień Babci, który w tym roku najprawdopodobniej będzie różnił się od pozostałych. W związku z tym jeszcze mocniej wyraźmy swoją miłość i sprawmy, by babcie poczuły się wyjątkowo. Książkowe prezenty na Dzień Babci to sprawdzone podarunki, które wywołają uśmiech na każdej twarzy. To właśnie u babci najlepiej smakuje nam zupa czy gołąbki. To ona zawsze chroni nas przed surowym spojrzeniem mamy i pozwala na więcej swobody. Dba też, by nigdy nie było nam za zimno, a czujnym okiem od razu wyłapie, że trapią nas jakieś smutki.

Jednak babcia od czasu do czasu również potrzebuje chwili wytchnienia i relaksu. A w tej sytuacji doskonale sprawdzą się prezentowane dziś książki. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, co podarować babci w tym wyjątkowym dniu, koniecznie sprawdźcie te tytuły!

Książkowe prezenty na Dzień Babci!

Nie ufam już nikomu - kup na TaniaKsiazka.pl

Nie ufam już nikomu Klaudia Muniak

Iga, młoda matka, postanawia poddać się nowoczesnemu leczeniu, które pomogłoby jej walczyć z uciążliwymi zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. A ponieważ sama brała udział przy tworzeniu nowej technologii, głęboko wierzy, że leczenie jej pomoże. Jednak już niebawem okazuje się, że nieprzetestowana metoda niesie za sobą opłakane skutki. Kobieta dostrzega, że dzieje się z nią coś złego – ma przewidzenia, halucynacje, a jej zaburzenia tylko się pogłębiają. W dodatku boryka się z zanikami pamięci, aż wkrótce przestaje rozróżniać, co jest mroczną wizją, a co rzeczywistością.

Ta sama rzeka - kup na TaniaKsiazka.pl

Ta sama rzeka Edyta Świętek

Małżeństwo Małgorzaty, choć na pozór wydaje się idealne, przepełnione jest przemocą i strachem. Jednak dla dobra nieletniego syna, kobieta postanawia wytrzymać jeszcze trochę. Tymczasem spełnia się w pracy, gdzie zostaje przyjęty nowy pracownik, Darek. Szybko łączy ich głębsze uczucie i nić porozumienia. Oboje tkwią w nieszczęśliwych związkach. Jednak dla dobra swoich dzieci postanawiają zakończyć relację, zanim będzie za późno. Jednak kiedy na scenę wkracza przeznaczenie, czy człowiek ma taką moc, by się mu przeciwstawić?

Książkowe prezenty na Dzień Babci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Stacje serc Monika Sjoholm

Róża i Mateusz zdobywają się na gesty, które jeszcze całkiem niedawno wydawały im się obce. Mówią słowa, których nie chcą wypowiedzieć. Spacerują po Warszawie, rozmawiają o literaturze, robią najbardziej zwyczajne rzeczy. A wszystko to dzięki jednemu, przypadkowemu spotkaniu. Spotkaniu, które zamieniło się w serię dziwnych zbiegów okoliczności.

Książkowe prezenty na Dzień Babci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dziecko księżyca Piotr Ibrahim Kalwas

Kalwasik miał na koncie kilka ofiar. Pierwszą zabił jako dziewięciolatek. Potem, już jako nastolatek, przy pomocy szkolnego cyrkla zemścił się za upokorzenia na matematyczce z liceum. Trzecia ofiara to Tarzan spotkany podczas wielkiej narkotycznej fety w domu komunistycznego ekscentrycznego notabla. Czwartą padła stara M., która truła osiedlowe zwierzęta, w tym ukochaną suczkę Piotra. Ofiar wciąż przybywa, aż w końcu czytelnik sam musi podjąć decyzję. Które zbrodnie wydarzyły się naprawdę, a które są wyłącznie urojeniem?

Halibut na księżycu - kup na TaniaKsiazka.pl

Halibut na księżycu David Vann

Pogrążony w depresji Jim przyjeżdża do Kalifornii z Alaski. Próbuje podsumować swoje dotychczasowe życie i ułożyć je na nowo. W związku z tym szuka lepszego kontaktu z dziećmi, stara się dojść do porozumienia z bratem i ważnymi dla siebie kobietami. Chciałby się odrodzić, pożegnać ze swoimi demonami z przeszłości. To zabójczo szczera opowieść o poczuciu głębokiej beznadziei, niszczącym niepokoju oraz trudnych relacjach rodzinnych i ciągłym poszukiwaniu bliskości.

Kształt serca - kup na TaniaKsiazka.pl

Kształt serca Dolores Redondo

Amaia Salazar w wieku 25 lat trafia do programu wymiany dla policji Europolu w USA, w Akademii FBI. Jednym z testów, jaki musi przejść, jest zbadanie prawdziwej sprawy. Musi ona rozwikłać zagadkę seryjnego mordercy „kompozytora”, który morduje całe rodziny w trakcie różnorodnych klęsk żywiołowych, lub chwilę po nich. Układ ciał ofiar przypomina obrzęd religijny. Już wkrótce Amaia zostaje wysłana do Nowego Orleanu, gdzie niedługo nastąpić ma ogromny kataklizm. Jednak w tym samym czasie otrzymuje telefon od ciotki, o umierającym ojcu. A to budzi w niej niechciane wspomnienia.

Więcej książkowych propozycji znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także