Książkowe nowości dla dzieci – sprawdź!

Znacie powiedzenie: „Czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci”? Już dawno temu wiedziano, że dobre nawyki należy budować od najmłodszych lat. Czy to chodzi o maniery, wiedzą lub dobre nawyki. Nie inaczej rzecz ma się z zainteresowaniem do literatury. W związku z tym już u dzieci warto zaszczepiać od najmłodszych lat miłość do książek. Wiadomo jednak, że mały człowiek to jeden z najbardziej wymagających odbiorców. Nie tak łatwo zainteresować go historią i sprawić, by w skupieniu i jednym miejscu spędził choćby kilkanaście minut. W tej kwestii warto zdać się na tytuły, które ułatwią wam sprawę. Dlatego dziś przygotowałam książkowe nowości dla dzieci, które wzbudzą ciekawość nawet każdego czytelnika!

Poza tym pamiętajcie, że wspólne czytanie to nie tylko idealna okazja, by spędzić trochę czasu razem. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty, zwiększa zasób słownictwa i uczula na poprawność językową. A ponieważ to same plusy, koniecznie sprawdźcie, co nowego pojawiło się wśród literatury dla dzieci!

Książkowe nowości dla dzieci

Lukrecja i dziwny świat dorosłych - kup na TaniaKsiazka.plLukrecja i dziwny świat dorosłych Anne Goscinny

Lukrecja ma wrażenie, że dorośli wokół niej zupełnie zwariowali na punkcie swojego wieku. Za sprawą modnych i niekiedy zabawnych ubrań próbują się odmłodzić. Jej babcia w całym tym szaleństwie znikła nawet na kilka dni! Najwyraźniej tylko bohaterka jest odpowiednio poważna w tej rodzinie. A do tego zaczynają trapić ją prawdziwe, poważne problemy. Bo czy to możliwe, by zakochać się w dwóch chłopakach naraz?

Książka już dostępna.

321 intrygujących faktów o zwierzętach - kup na TaniaKsiazka.pl321 intrygujących faktów o zwierzętach Mathilda Masters

Jak wygląda życie i świat zwierząt? Myślisz, że o tych małych mieszkańcach planety wiesz już wszystko? W tej książce czytelnicy znajdą aż 321 intrygujących ciekawostek o ssakach, rybach, ptakach, płazach, gadach i owadach. Przekonacie się, jak wyjątkowe potrafią być zwierzęta!

Książka już dostępna.

Książkowe nowości dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.plOpowiem ci mamo, co robią pociągi Artur Nowicki

Czytelnicy, odkrywając kolejne karty książki, mogą wybrać się w podróż koleją i poznać bogaty świat pociągów. To fascynująca podróż po najciekawszych dworcach kolejowych. A ponadto odbiorcy będą mogli zwiedzić również muzeum lokomotyw, parowozownię, czy przejechać się górską kolejką. Jedno jest pewne, to moc niezapomnianych przygód!

Książka już dostępna.

Książkowe nowości dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.plBajki mają moc Małgorzata Korbiel

W tej pozycji znajdziecie krótkie, ale niezwykle ciekawe, współczesne bajki. Każda z nich porusza tematy istotne w życiu każdego dziecka. Historie poruszają niekiedy trudne, innym razem kłopotliwe, czasem niezrozumiałe z ich perspektywy sytuacje. Wśród poruszanych zagadnień pojawią się przyjaźń, miłość, lojalność, zazdrość, strach, tolerancja, wzajemna pomoc, poczucie własnej wartości czy okazywanie emocji.

Książka już dostępna.

Sekretne życie leśnych zwierząt - kup na TaniaKsiazka.plŁapa w łapę Ewa Zgrabczyńska

Jak wygląda sekretne życie leśnych zwierząt? Z tej książki dowiecie się mnóstwo ciekawych i nieoczywistych rzeczy o mieszkańcach lasów. W fascynującą podróż wybierzecie się razem z ciekawskimi czworonogami, które zdradzą wam tajemnice niedostępne dla wszystkich.

Książka już dostępna.

Willa, dziewczyna z lasu - sprawdź na TaniaKsiazka.plWilla, dziewczyna z lasu Robert Beatty

Wciągająca i pełna magii baśń, która zainteresuje nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Autor poprzez niezwykłą historię uczy małych czytelników szacunku do przyrody. A ponadto to poruszająca opowieść o odkrywaniu samego siebie i trudnych, życiowych wyborach, a także między dobrem i złem.

Książka dostępna od 11 lutego 2021 roku.

Przeczytaj także