Książkowe bestsellery lutego 2020

Za nami nie byle jaki luty, za nami taki luty, jaki zdarza się raz na 4 lata – luty o jeden dzień dłuższy. Dzięki temu w tym roku mamy o jeden dzień dłużej na czytanie książek! A my już podsumowaliśmy naszą lutową listę bestsellerów. Jesteście ciekawi, po jakie książki w zeszłym miesiącu nasi Klienci sięgali najchętniej?

Książkowe bestsellery lutego 2020 w TaniaKsiazka.pl

Książkowe bestsellery lutego 2020

Mafia, gangsterzy i miłość

Mimo tego, że tegoroczny luty nie należał do najchłodniejszych, to i tak wielu czytelników sięgnęło po rozgrzewające książki. Tym samym na czołówkę naszej listy bestsellerów lutego ponownie trafiły książki Blanki Lipińskiej – 365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni. Być może nie bez znaczenia był fakt, że w okolicy Walentynek w kinach miała premierę ekranizacja pierwszej części serii. Książki Lipińskiej to nie jedyne gorące książki z wątkiem gangsterskim, jakie wzbudziły w lutym zainteresowanie naszych klientów. W zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych książek lutego pojawił się romans Anny Wolf – Serce gangstera.

Powieści historyczne

Już od ponad roku na rynku wydawniczym króluje trend na powieści historyczne, zwłaszcza obozowe. Czytelnicy chętnie sięgają po fabuły inspirowane prawdziwymi historiami. Toteż wśród bestsellerów lutego również nie zabrakło podobnych książek. W zestawieniu znalazły się: Położna z Auschwitz Magdy Knedler, Kołysanka z Auschwitz Mario EscobaraPodróż Cilki Heather Morris – kontynuacja bestsellera Tatuażysta z Auschwitz.

Geralt z Rivii…

Po tym jak pod koniec grudnia na Netflixie miał premierę pierwszy sezon serialu The Witcher, książki Andrzeja Sapkowskiego nadal nie schodzą z list bestsellerów i to nie tylko w Polsce. Czy dziwi Was, że wśród najczęstszych wyborów naszych klientów w lutym znalazła się pierwsza część serii o Wiedźminie, Ostatnie życzenie? Nas to nie dziwi ani trochę.

Kryminały wśród bestsellerów mają się nieźle

Nasi klienci uwielbiają kryminały i thrillery! Co za tym idzie – w zeszłym miesiącu też kilka z nich trafiało do waszych zamówień częściej niż inne książki. W lutym o gęsią skórkę przyprawiały: Głosy z zaświatów Remigiusza Mroza oraz Stażystka Alicji Sinickiej.

Książkowe bestsellery lutego 2020 – lista

  1. Ten dzień (365 dni, tom 2.), Blanka Lipińska
  2. Kolejne 365 dni (365 dni, tom 3.), Blanka Lipińska
  3. 365 dni, Blanka Lipińska
  4. Położna z Auschwitz, Magda Knedler
  5. Podróż Cilki, Heather Morris
  6. Głosy z zaświatów, Remigiusz Mróz
  7. Ostatnie życzenie (Wiedźmin, tom 1.), Andrzej Sapkowski
  8. Stażystka, Alicja Sinicka
  9. Serce gangstera, Anna Wolf
  10. Kołysanka z Auschwitz, Mario Escobar

Przeczytaj także