Książki z humorem idealne na prezent!

Przygotowałam kilka tytułów, które, poza jednym, nie są gorącymi nowościami, jednak ich posiadanie na książkowej półce jest wysoko wskazane. Są to książki, w trakcie czytania których uśmiechałam się lub wręcz książkowe przepisy na to, jak umrzeć ze śmiechu, czyli tytuły, przy których płakałam ze śmiechu. Tytuły różnią się stylem humoru, więc są tu propozycje, które sprawdzą się jako prezent dla mężczyzny oraz kobiety.

Blask fantastycznyBlask fantastyczny – Terry Pratchett

Terry Pratchett w najlepszym wydaniu! Oto książka, której bohaterzy – między innymi bojaźliwy mag, skrzynia z nóżkami (tak, to jest bohater), niegdyś wielki, a obecnie nieco zapomniany bohater – muszą uratować świat przed zagładą. To zdecydowanie jedna z książek, przy których można umrzeć ze śmiechu!

Wyprawa czarownicWyprawa czarownic – Terry Pratchett

Inna książka ze Świata Dysku. Polecam ją ze względu na trzy wiedźmy, których portrety psychologiczne sprawiają, że łezka w oku się zakręci (łezka wywołana śmiechem). Musicie poznać Babcię i jej głowologię – bez tej wiedzy świat nigdy nie wyda wam się zrozumiały!


Kroniki Jakuba WędrowyczaKroniki Jakuba Wędrowycza – Andrzej Pilipiuk

Jakub Wędrowycz to klasyczna postać w gumofilcach i z wodą święconą w ręce. Obraża uczucia, uśmierca wąpierze, lubuje się w bimbrze. Albo go pokochacie, albo znienawidzicie.

 

Konan DestylatorKonan Destylator – Andrzej Pilipiuk

Pogromca Wojsławic i terenów, gdzie dociera Pekaes z Chełma powraca! Jeśli pokochacie Jakuba Wędrowycza – egzorcystę, bimbrownika i kłusownika w jednym, niekoniecznie w takiej kolejności, zainteresuje was najnowsze dzieło Andrzeja Pilipiuka.

 

Autostopem przez Galaktykę – Douglas AdamsAutostopem przez Galaktykę

Autor odpowiadał za dialogi w Monty Pythonie. Okoliczności – unicestwienie Ziemi. Miejsce akcji – Galaktyka. Humor – angielski. Przygody – liczne. Cel – poznanie sensu życia.

 

Fangirl – Rainbow RowellFangirl

Tym razem bardzo ciepła, kobieca propozycja. Książka o dwóch siostrach, które łączy szkoła i wspólna pasja, a dzieli wszystko inne – mają zupełnie inny charakter, temperament, innych znajomych. Przy tej książce nie będzicie płakać ze śmiechu, ale uśmiech pozostanie na waszych twarzach i w sercach.

Ch***wa Pani Domu – Magdalena KostyszynCh***wa Pani Domu

Ta książka jest przede wszystkim bardzo zabawna. To niemal satyra na temat codzienności współczesnej pani domu. Autorka na swoim przykładzie pokazuje, jak ważne jest zaprzestanie dążenia do ideału, bycia w domu wszystkim naraz:  żoną, matką, sprzątaczką, kucharką, do tego uczesaną, pachnącą, zadbaną. Puentą tej książki niech będą słowa autorki: “otóż są kobiety, które nawet do garów się nie nadają.”

Z pewnością, kiedy będziecie czytać te książki, wasi domownicy będą zastanawiać się, z czego wy tak się śmiejecie. No bo to z pewnością nieco zabawne, jak ktoś trzymając w dłoni papierową książkę zaśmiewa się do łez. Ale niektóre książki po prostu takie są, ich autorzy mają wyjątkowe poczucie humoru, które z lubością przelewają na papier. Taka „rozśmieszająca” książka będzie także wspaniałym prezentem na zbliżające się święta. Całą gamę tytułów z jajem, które wybrałam znajdziecie tutaj.

Inne książkowe propozycje prezentowe znajdują się w niniejszych artykułach:

KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA FANÓW SKANDYNAWSKICH KLIMATÓW

GORĄCE NOWOŚCI 2016 ROKU Z HISTORIĄ W TLE

NAJLEPSZE PREZENTY DLA FANÓW „GWIEZDNYCH WOJEN”

NAJGORĘTSZE ROMANSE NEW ADULT NA PREZENT

NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA KOBIET

NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA FACETA

A może macie swoje ulubione tytuły książek z jajem, które właśnie Was doprowadziły do łez, ze śmiechu oczywiście? Piszcie w komentarzach. 🙂

Przeczytaj także