Książki o II Wojnie Światowej

1 września, o godzinie 4:37, 79 lat temu nazistowskie wojska zaatakowały Polskę. 3 września zostały zaatakowane Francja i Wielka Brytania, tym samym wybuchła II Wojna Światowa.

Do tej pory była największym konfliktem zbrojnym w historii. Poza państwami europejskimi i ich koloniami, w działania wojenne były też zaangażowane państwa Ameryki Północnej i Południowej, wschodniej Azji i części Bliskiego Wschodu. Wojna toczyła się na wszystkich oceanach.

Książki o II Wojnie Światowej w TaniaKsiazka.pl

Książki o II Wojnie Światowej, żeby pamiętać

Dziś, prawie 80 lat później, dla wielu zwłaszcza młodych osób, wspomnienie wojny wydaje się tak odległe i fantastyczne jak starożytna Grecja. Co prawda, żyją jeszcze naoczni świadkowie dramatycznych wydarzeń, ale z dnia na dzień jest ich coraz mniej.

Niezwykle ważne jest to, żeby pielęgnować pamięć o II Wojnie Światowej i o jej okrucieństwach, o Holokauście i ludobójstwie. Tylko to, może uchronić ludzkość od powtórzenia tych błędów. Nauka historii i empatii powinna mieć miejsce już od najmłodszych lat. Może w ten sposób uda się uniknąć takich sytuacji jak ta, w której około 12 chłopiec kopie z nudów w drzwiczki od pieca komory gazowej w Muzeum Stutthof (były nazistowski obóz koncentracyjny), czego zaledwie przed kilkoma tygodniami byłam świadkiem.

Książki o II Wojnie Światowej, żeby wiedzieć więcej

Pamięć o II Wojnie Światowej jest pielęgnowana w książkach. To w nich możemy znaleźć relacje świadków, których już dziś nie ma wśród nas. Jest wiele reportaży wojennych, wspomnień, biografii, powieści historycznych, a nawet książek dla dzieci, dzięki którym dowiemy się więcej. Opisane zostały niemal wszystkie najważniejsze wydarzenia militarne (tj. np.: kampania wrześniowa, Bitwa o Anglię, lądowanie w Normandii). Zostało opisane życie cywili w czasie okupacji. Jest mnóstwo książek opartych na wspomnieniach więźniów Obozów Zagłady i radzieckich obozów pracy. Zesłania na Sybir, Armia Andersa, niemiecka agresja na Związek Radziecki…. i wiele innych, o których warto wiedzieć więcej.

My w TaniaKsiazka.pl pamiętamy i zależy nam też na tym, żebyście i Wy pamiętali, dlatego przeceniliśmy wszystkie książki o II Wojnie Światowej do nawet 40%.

Wszystkie książki o II Wojnie Światowej znajdziecie tutaj >>

Książki o II Wojnie Światowej w TaniaKsiazka.pl

Książki o II Wojnie Światowej będą tańsze do końca września.

Przeczytaj także