Książki na Mikołajki dla dzieci i młodzieży

Ostatnie zestawienie z cyklu książka na prezent! Dzisiaj prezentujemy wam kilka tytułów, które przypadną do gustu nieco młodszym odbiorcom. Jeśli zastanawiacie się, co obecnie jest na topie w literaturze młodzieżowej lub dziecięcej, trafiliście idealnie. Książki na Mikołajki dla dzieci to świetna okazja, by powoli zacząć przygotowywać je do Świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym w naszym zestawieniu znajdziecie klimatyczne historie, które oczarują odbiorców świątecznym nastrojem i zachwycą magiczną atmosferą. Poza tym nie zabraknie też pozycji, która porusza istotne tematy dla młodzieży, a także książek, które po prostu zachwycają wciągającą historią. To jak, gotowi? Koniecznie sprawdźcie te mikołajkowe propozycje na prezent!

Książki na Mikołajki dla dzieci i młodzieży

Hurt. Comfort - kup na TaniaKsiazka.pl

Hurt/ Comfort Weronika Łodyga

W tej historii spotyka się dwóch kompletnie różnych od siebie chłopaków. Osiemnastoletni Artur nie ma pojęcia, jak poukładać swoje życie – przed nim matura, której jak sądzi, nie zda, nie potrafi porozumieć się z ojcem, a przyjaciółka na siłę próbuje go zeswatać. Tymczasem Janek doskonale wie, czego chce – brata, który nie ignoruje jego istnienia, mniej żenujących rodziców, a przede wszystkim tego, by nieznajomy z autobusu w końcu zwrócił na niego uwagę.

Tuż przed Gwiazdką - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tuż przed Gwiazdką Barbara Supeł

Książka napisane jest bardzo przystępnym językiem, idealnym dla najmłodszych. Rodzice z pewnością również wczują się w ciepły klimat tej bożonarodzeniowej rodzinnej powieści. Przekonajcie się zatem, jak naprawdę wyglądają przygotowania do tego najważniejszego dnia w roku. I kto tak naprawdę odpowiada za to, by wszystko było tak, jak należy!

Książki na mikołajki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Baśniobór Brandon Mull

Magiczne istoty, dobrze przemyślany alternatywny świat i żywe tempo akcji nie pozwalają na nudę. Seth i jego siostra Kendra, przyjeżdżają w odwiedziny do dziadków podczas wakacyjnej przerwy. Szybko okaże się, że czeka je tu mnóstwo niezwykłych i magicznych przygód.

Książki na mikołajki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Grudniowy gość Siri Spont

Kiedy do mieszkania Marty, jej rodziców i młodszego brata wprowadza się Yusuf, Marta nie jest zachwycona. W dodatku sytuacja staje się z dnia na dzień coraz bardziej nieznośna. Nie dość, że Marta musiała odstąpić małomównemu kuzynowi swój pokój, to za chwilę może też przez niego stracić przyjaciółki. Wszystko się zmienia, gdy Yusuf zabiera Martę do pobliskiego lasu i wyjawia jej pewną tajemnicę.

Opowieści o zwierzętach - kup na TaniaKsiazka.pl Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat G. L. Marvel

To pozycja, w której opisane zostały prawdziwe historie niezwykłych zwierząt. Niektóre z nich miały wielki wpływ na całą ludzkość. Pozwól swojemu dziecku poznać zwierzęcych bohaterów, którzy ratowali ludzkie życie czy przyczyniali się do postępów w świecie nauki.

Kosmiczne święta - kup na TaniaKsiazka.pl

Kosmiczne święta Ingelin Angerborn

Rutka chciałaby dostać pod choinkę prawdziwego przyjaciela. Kogoś, kto zawsze byłby przy niej, z kim mogłaby się bawić i radośnie spędzać wspólny czas. Tylko czy Mikołaj spełnia również i takie marzenia? Rutka nie spodziewała się, że los i do niej się uśmiechnie. Tym samym pewnego dnia bez żadnej zapowiedzi w domu dziewczynki zjawia się ktoś niespotykany.

Więcej inspirujących prezentów na Mikołajki znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także