Książki na lato dla dzieci w każdym wieku!

Książki na lato dla dzieci to doskonałe zestawienie dla rodziców i opiekunów. W końcu pociechy mają więcej wolnego czasu na zabawę. A ponieważ nie wszystko jeszcze wróciło do normy przez koronawirusa, te wakacje będą szczególne. Wielu rodziców rezygnuje z wysyłania dzieci na kolonie czy obozy sportowe. Tym samym stoi przed nimi niemałe wyzwanie, by zapewnić pociechom produktywnie spędzony czas. W związku z tym przychodzimy wam dziś z pomocą. Prezentujemy zestawienie książek, które zainteresują nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Nieważne, czy za oknem słońce, czy deszcz! Te historie sprawią, że maluchy nie tylko przeżyją niezwykłe przygody wraz z bohaterami tych powieści. Każdy z tych tytułów niesie za sobą ważne przesłanie czy morał, a dzięki temu wasze dzieci wyniosą z tych opowieści wiele życiowych mądrości.

Większość z prezentowanych dziś książek jest już dostępna w sprzedaży. Na dwa tytuły przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Kiedy nie możemy się przytulić - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki na lato dla dzieci – Kiedy nie możemy się przytulić

Doskonała pozycja na obecne czasy. To opowieść o Jeżu i Żółwiu, którzy mimo przeszkód i ograniczeń, na nowo uczą się, jak okazywać sobie miłość. W związku z tym to nieoceniona pomoc dla rodziców, chcących pomóc swoim dzieciom w nowej rzeczywistości. Co zrobić, kiedy otoczenie zmienia się tak bardzo, że nie możemy się przytulać? Jeśli nie możemy podać ręki na przywitanie, wyściskać przyjaciela, a czasem nawet nie możemy się z nim zobaczyć?

Książka dostępna od 23 czerwca 2020 roku.

Książki na lato dla dzieci – Mikołajek. Jedziemy na wakacjeMikołajek. Jedziemy na wakacje - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Przygody Mikołajka, który mieszka z rodzicami we Francji, pokochali czytelnicy na całym świecie. Pełne humoru opowieści z perspektywy kilkuletniego chłopca wywołują radość na twarzy każdego odbiorcy. Tym razem bohater wraz z rodziną wybierają się na wakacje. Trwają właśnie negocjacje Mikołajka z tatą, co może zabrać w podróż. A ponieważ lista rzeczy do zabrania jest bardzo ograniczona, chłopiec zaczyna kombinować, jak wcisnąć tam jeszcze kilka dodatkowych rzeczy.

Książka już dostępna.

Książki na lato dla dzieci w każdym wieku - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki na lato dla dzieci – Najgorsze dzieci świata 2

To dziesięć opowiadań o upiornych dziewczynkach i rozbestwionych chłopcach. Grześ głodomor, który w sekundę potrafi splądrować lodówkę, a także odrażająca Olga, która robi najohydniejsze psikusy swoim szkolnym koleżankom i dyrekcji. Oto przed wami kilka historyjek o najgorszych gagatkach i utrapieńcach, jakich nosiła ziemia.

Książka już dostępna.

Książki na lato dla dzieci – Truskawkowe latoTruskawkowe lato - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kochająca rodzina to podstawa. Dwunastoletnia Klara Koziołek i jej rodzice stanowią doskonały przykład. Nie wszyscy jednak mają to szczęście. Ponieważ nie każdemu trafia się w życiowym pakiecie czuła i wyrozumiała mama oraz dobry i mądry tata. Trudno dojrzewać samotnie, bez promyczka ciepłych słów i gestów. Ale latem wszystko się może zdarzyć!

Książka dostępna od 24 czerwca 2020 roku.

Książki na lato dla dzieci w każdym wieku - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki na lato dla dzieci – Tajemnica piwnicy w bibliotece

Wiktor wraz z rodzicami i siostrą sprowadzili się do małego miasteczka. Dla chłopaka nie było gorszej opcji, ponieważ jego zdaniem to straszna „dziura”. W związku z tym szuka sposobów na zabicie nudy, a przede wszystkim ucieczkę z tego miejsca. Niebawem dołącza do Bandy, która zamierza odkryć tajemnicę miejskiej biblioteki. Co ukrywają bibliotekarki? I czy siostra Wiktora zamieszana jest w sprawę?

Książka już dostępna.

Książki na lato dla dzieci – Pan widmowej wyspy, z serii Baśniobór. Nowe przygodyPan Widmowej Wyspy - kup na TaniaKsiazka.pl

Seth Sorenson został pozbawiony wszelkich wspomnień. W związku z tym nie wie, kim jest i komu może zaufać. Zmanipulowany doprowadza do zniszczenia tego, co przysiągł chronić. Tym samym przed jego siostrą Kendrą niełatwe zadanie. Szukając brata, toczy walkę z ciemnymi mocami. Czy Seth i Kendra zdołają się odnaleźć i wspólnie pokonać mroczne siły?

Książka już dostępna.

Niezłe ziółko - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki na lato dla dzieci – Niezłe ziółko

Eryk, choć z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, jest szczęśliwy, że starsza pani zatrzyma się na dłużej w jego domu. Ponieważ nikt tak jak ona nie potrafi wysłuchać chłopca. Poza tym w zanadrzu ma zawsze ciekawe opowieści o dalekich podróżach. Czas jednak bywa nieubłagany i los nie zawsze daje nam to, czego byśmy chcieli. To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem: wiary w siebie i szacunku dla innych.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także