Książki historyczne do -40%. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Książki historyczne do -40%Dziś obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. 1 września 1939 roku wojska III Rzeszy zaatakowały nasz kraj. Dwa dni później Niemcom wojnę wypowiedziały Wielka Brytania i Francja. Ten zbrojny konflikt zebrał tragiczne żniwo. Zginęło prawie 33 mln osób.

Z okazji rocznicy przygotowaliśmy dla Was książki historyczne. Dziś, 1 września, możecie je złapać z rabatem do nawet 40%. Dzięki reportażom i naukowych opracowaniom z pewnością dowiecie się o około wojennej historii czegoś nowego.  Z kolei w powieściach historycznym znajdziecie opowieści, dzięki kutym poczujecie tragizm historii.

Książki historyczne do -40% >>

Wybrałam dla Was kilka tytułów, przy których warto się zatrzymać.

Wakacje 1939Wakacje 1939 Anna Lisiecka

Wakacje 1939. Mimo tego, że sytuacja na arenie międzynarodowej była napięta, to tak naprawdę niewielu wierzyło w to, że Hitler odważy się na wypowiedzenie wojny. Niemal w jej wybuchu razem z autorką zaglądamy do letnich kurortów. A w nich spotkamy ludzi z pierwszych stron ówczesnych gazet: Nałkowską, Mościckiego czy Gombrowicza. My już wiemy, z jakim koszmarem przyjdzie im się zmierzyć. Jednak oni nie mają o nim pojęcia. Nawet się go nie spodziewają. Co więcej, często miejsca, które odwiedzamy, dziś nie są już w granicach Polski.

Anioł z AuschwitzAnioł z Auschwitz Eoin Dempsey

Ich miłość wybuchła tuż przed wojną. To miłość zakazana, bo on jest Niemcem, a ona Żydówką. Naziści wywożą Rebeccę, więc Christopher zgłasza się na ochotnika do SS. Tylko tak może uratować ukochaną. Rozpoczyna służbę w Auschwitz i jednocześnie szuka kobiety, którą kocha. Walczy o to, żeby jego podwójna tożsamość nie wyszła na jaw.

Westerplatte Jacek KomudaWesterplatte Jacek Komuda

To powieść historyczna o żołnierzach, którzy bronili Westerplatte. To tu zaczęła się II wojna światowa. Autor opiera fabułę na najnowszych pracach historycznych dotyczące tej siedmiodniowej obrony Składnicy Tranzytowej w Gdańsku. Zatem dzięki tej książce o historii Westerplatte dowiecie się naprawdę dużo.

Książki historyczne możecie złapać z dodatkowym rabatem tylko dziś. Jesteście ciekawi,  jakie jeszcze książki znalazły się w promocji? Wszystkie tytuły, które wybraliśmy, znajdziecie w tym miejscu.

Przeczytaj także