Książki dla najmłodszych – jesienne propozycje

Szukacie sposobu, który pomoże wam zająć wasze pociechy na nieco dłużej? Jesienią sprawy mają się nieco trudniej, ponieważ kiedy z oknem deszcz i plucha, trudno spędzać czas na dworze. Jednak bez obaw! Przygotowaliśmy dziś książki dla najmłodszych – zestawienie, które doskonale wpisze się w jesienny klimat. Są to interesujące i wciągające historie, a w dodatku nie tylko bawią, ale też uczą. Wolny czas maluchy spędzą więc produktywnie i gwarantujemy, że zajmą się tymi opowieściami na dłużej! A ponieważ już od najmłodszych lat warto zaszczepiać w dzieciach miłość do książek, to doskonały moment, by zrobić pierwszy krok w tę stronę.

Basia i chorowanie - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki dla najmłodszych – Basia i chorowanie

Ulubienica wszystkich przedszkolaków powraca! Tym razem musi zmierzyć się z chorobą i wizytą w szpitalu. Ponieważ jesień to także sezon przeziębień, dzięki tej książce pokażecie maluchom, że chorowanie czy szpital to nic strasznego. Z Basią każde przeziębienie przejdziecie łagodniej!

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Dzika książka o dzikach - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki dla najmłodszych – Dzika książka o dzikach

Z tej pozycji wasze dzieci dowiedzą się, jak wygląda życie dzików w lesie, ale też ich kuzynów – świń i guźców. Ponadto dzięki tej książce maluchy nauczą się szacunku do zwierząt i uświadomią sobie, jak fascynujące stworzenia żyją obok człowieka.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Książki dla najmłodszych - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążki dla najmłodszych – Dolina Muminków w listopadzie

Ponieważ mamy już jesień, dobrze jest też wybrać się do Doliny Muminków także o tej porze roku. Z jakimi przygodami tym razem przyjdzie się zmierzyć bohaterom, którzy bawią już kolejne pokolenia? Jedno jest pewne, wiedzą oni, jak poradzić sobie z jesienną szarugą i nudą!

Książka już dostępna.

Kociołek opowieści - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki dla najmłodszych – Kociołek opowieści

Przepiękne ilustracje, teksty uznanych pisarzy i różne wersja literackich gatunków. A ponadto aż siedem inspirujących i wciągających opowieści. Dzięki tej książce mały czytelnik pozna różne konwencje literackie i będzie mógł wybrać te, które najbardziej odpowiadają mu w danej chwili.

Książka już dostępna.

Książki dla najmłodszych - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki dla najmłodszych – Fakty i plotki o smokach

Interesują was fakty i plotki ze świata smoków i o samych smokach? Dobrze się składa, ponieważ ta książka to pozycja obowiązkowa dla każdego malucha, który chciałby w końcu dowiedzieć się czegoś więcej o tych latających stworkach. Dowiecie się z niej, kto wymyślił liczbę dyrdymalną, z kim smoki grają w bingo i czego uczą się w szkołach.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Klimatyczni - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki dla najmłodszych – Klimatyczni

O zmianie klimatu mówi się obecnie bardzo dużo. Jak jednak z tym ważnym tematem dotrzeć do najmłodszych? Jak pokazać im, że mają wpływ na całą planetę, dbając o własny kawałek otoczenia? Z pomocą przychodzi właśnie ta książka i jej autorka. Pokazuje ona maluchom, jakie rozwiązania mogą przyczynić się do tego, by dbać o naszą planetę.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także