Książki dla młodzieży – nowości marca

Luty to dość krótki miesiąc, co oznacza, że w nasze ręce znacznie szybciej trafią lektury, których premiery zapowiedziane są na marzec. Wiosna na rynku wydawniczym rozkwitnie prawdziwymi cudami! Jakie książki dla młodzieży pojawią się w księgarniach i czy wyprzedzą przebiśniegi? Sprawdź nowości marca dla nastolatków.

Książki dla młodzieży Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książki dla młodzieży – nowości marca

Książki dla młodzieży, które wpadną w nasze ręce w marcu to nie tylko nowe powieściowe wątki, ale również wyczekiwane kontynuacje serii. Będzie coś do śmiechu, wzruszeń i refleksji. Nie zabraknie miłości oraz trudnego tematu śmierci. Jedno jest pewne – będzie bardzo ciekawie!

Nasz ostatni dzień, Adam Silvera

Nasz ostatni dzień Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Co byś zrobił, gdybyś o północy dostał wiadomość, że właśnie dziś umrzesz i kompletnie nic nie jest w stanie Cię przed tym uchronić? Brzmi przerażająco? Właśnie z taką informacją muszą się zmierzyć główni bohaterowie książki Adama Silvery Nasz ostatni dzień. Gdy piątego września na Rufusa Emeterio i Mateo Torreza spada ta informacja, chłopcy otrzymują możliwość przygotowania się na tę chwilę. Nie znają się nawzajem i nigdy nie widzieli, ale postawienie w tak trudnej sytuacji obaj potrzebują bratniej duszy. Osoby, z którą mogliby spędzić ten ostatni dzień. Każdy z nich korzysta z aplikacji Ostatni Przyjaciel i to dzięki niej się poznają i spotykają, chcąc razem przeżyć największą przygodę w swoim krótkim życiu. 

Jak wygląda dzień ludzi, którzy wiedzą, że jest on ich ostatnim dniem, przekonasz się, czytając książkę Adama Silvery. Jej premiera już 3 marca i będzie dostępna tutaj.

Wiosna koloru słońca, Carina Bartsch

Wiosna koloru słońca Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Jeśli masz już za sobą Lato koloru wiśni oraz Zimę koloru turkusu autorstwa Cariny Bartsch na pewno ucieszy się fakt, że trzecia część historii o burzliwej miłości Emely i Elyasa pojawi się w księgarniach już 10 marca. Młodzi wyznali sobie miłości, podjęli decyzje, że chcą być razem i mogłoby się wydawać, że najtrudniejsze za nimi. Jednak nic bardziej mylnego. Jak to w miłości i życiu bywa, na ich drodze pojawią się przeszkody. Jak będą wyglądały pierwsze miesiące ich związku? Jaka będzie reakcja przyjaciół na szczęście Emely i Elyasa i czy zakochani będą w stanie sobie bezgranicznie zaufać? Wiosna koloru słońca udzieli Ci odpowiedzi na te pytania. Wystarczy, że sięgniesz po nią w to miejsce i zamówisz przedpremierowy egzemplarz.

Korona światła. Shadowscent, P. M. Freestone

Korona światła. Shadowscent Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Korona światła to drugi po Kwiecie mroku tom dylogii Shadowscent autorstwa P.M.Freestone’a, której akcja rozgrywa się w imperium Aramteshu. Tutaj zmysł powonienia jest królem wszystkich zmysłów! Zapachy są obecne w każdej dziedzinie życia mieszkańców.  Aromat jest magią i jednocześnie sposobem komunikacji z bóstwami. Może leczyć, ale może też…zabić.  Korona światła przybliża nam dalsze losy dwojga bohaterów: dziewczyny imieniem Rakel, która posiada niezwykły talent do zapachów oraz Asha będącego osobistym strażnikiem następcy tronu Cesastrwa Aramteshu księcia Nisaia. W poprzednim tomie para przyjaciół była zmuszona się rozdzielić po tym jak uratowali życie księciu. W chwili gdy każde z nich podąża z własną misją, imperium staje na krawędzi wojny domowej. Po której stronie opowie się każde z nich?

Jeśli jesteś ciekawy, sięgnij po Koronę światła. 24 marca pojawi się na półkach księgarni, ale swój egzemplarz przedpremierowo możesz zamówić w tym miejscu.

36 pytań, by cię poznać. 4 minuty, by pokochać, Jordi Sierra i Fabra

36 pytań, by Cię poznać. 4 minuty, by pokochać Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>36 pytań, by cię poznać. 4 minuty, by pokochać to książka lekka, napisana w genialnym sposób. Hiszpański pisarz Jordi Sierra Fabra stworzył wciągającą historię o miłości. Niech wystarczającą zachętą do jej przeczytania będzie tekst pojawiający się na stronie wydawcy:

Nie wierzyłem w przygody na jedną noc ani też w miłość od pierwszego wejrzenia. Żadne z nas nie piło alkoholu tego wieczoru, więc możemy winić tylko siebie… Bibiana była boginią. Jej ciało otaczała aura czułości, miłości i siły. Kryła jednak sekret, który miał zmienić wszystko… Czy miłość będzie wystarczająco silna, by pokonać wszystkie przeszkody? A może lepiej nie być razem i dzięki temu nie cierpieć?

Zaintrygowany? Książka czeka tutaj. Premiera co prawda dopiero 24 marca, ale możesz ją zmówić wcześniej.

Gdybym była książką, André Letria i José Jorge Letria

Gdybym była książką Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Ostatnią polecaną dziś książką dla młodzieży, która będzie miała premierę w marcu, jest pozycja o enigmatycznym tytule Gdybym była książką autorstwa ojca i syna: André Letria i José Jorge Letria. Lektura ta została obsypana międzynarodowymi nagrodami i przetłumaczona na czternaście języków. Czym podbiła serca czytelników?

Gdybym była książką to swoisty hołd złożony książce i czytaniu. Według autorów bowiem (i myślę, że każdy z nas zgodzi się z tą tezą) książki są czymś więcej niż tylko stronami zadrukowanymi literami, zszytymi w odpowiednim porządku i oprawionymi okładką. To przedmiot magiczny, który skrywa nieskończoną liczbę światów! Ma moc zamieniania postaw, celów i całego życia. Napełnia nas wiedzą i zrozumieniem tego, czego nie pojmowaliśmy do tej pory i pozwala podróżować z pozycji własnej kanapy. Za sprawą portugalskich autorów książka stała się szczytem góry ze spektakularnym widokiem.

Jeśli chcesz na nim stanąć, sięgnij po ich dzieło, które od 25 marca będzie dostępne w tym miejscu.

****

Więcej nowości, jakie się pojawią w ramach książek dla młodzieży, znajdziesz pod tym linkiem.

Powiązany artykuł:

Przeczytaj także