Książka Zatyrani – wstrząsający reportaż

Książka Zatyrani to reportaż, który bije już rekordy popularności wśród czytelników na całym świecie. W Polsce tytuł ten będzie dostępny od 12 stycznia 2021 roku. Co takiego ma w sobie, iż w krótkim czasie zyskał taki rozgłos? Zatyrani. Reportaż o najgorzej płatnych pracach pokazuje szarą rzeczywistość. Autor James Bloodworth to były redaktor jednego z najbardziej wpływowych lewicowych portali w Wielkiej Brytanii. Teraz bez ogródek pisze o tym, jak wygląda rynek pracy w jego kraju i z czym mierzą się przeciętni mieszkańcy wyspy.

Książka Zatyrani - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka Zatyrani – kilka słów o reportażu

Za minimalną stawkę pracuje dziś mniej więcej jeden na dwudziestu mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wielu spośród nich to rodowici Brytyjczycy. Jednak coraz więcej osób, wykonujących najgorzej płatne zajęcia, to imigranci. Autor książki postanowił wyruszyć w podróż i poznać świat ludzi, którzy żyją na skraju społeczeństwa.

W swoim reportażu opisuje zmiany, jakie obecnie zachodzą nie tylko w naturze pracy, ale także w naturze Wielkiej Brytanii. Nie czynił żadnych wstępnych założeń. Nie miał pojęcia też, jak ta podróż odmieni jego własne życie. A odmieniła znacząco. To, czego był świadkiem, jest szokujące, biorąc pod uwagę fakt, że pisze o jednym z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych krajów świata.

Tym samym czytelnicy przeżywają podobne rozterki, a reportaż niejednokrotnie składnia do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Opisywany przez autora obraz stawia czytelników przed niezliczonymi pytaniami, dotyczącymi polityki i brytyjskiego społeczeństwa. Próbuje on też odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak wielu ludzi wciąż wyznaje stary wiktoriański pogląd, że biedni ludzie są biedni z własnej winy i muszą być albo głupi, albo niemoralni.

Przypominam, że książka Zatyrani. Reportaż o najgorzej płatnych pracach będzie dostępna od 12 stycznia 2021 roku. Prezentowany dziś tytuł znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecam ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i zagranicznych reportaży. To jedna z tych gorących zapowiedzi, po którą warto sięgnąć. Przybliży wam ona realia niskopłatnej pracy, z którymi przecież zmagają się mieszkańcy nie tylko Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj także