Książka Wyznanie – porywająca powieść

Książka Wyznanie Jessie Burton w sprzedaży na polskim rynku będzie dostępna od 28 października 2020 roku. Zainteresuje ona wszystkich miłośników literatury pięknej z nutą historii w tle. Tym samym, jeśli poszukujecie wciągającej i nietuzinkowej opowieści na jesienne wieczory, trafiliście idealnie. Tutaj los trzech bohaterek splata się ze sprawą jednej tajemnicy. Nie zabraknie też wielkich emocji i decyzji, które zmieniają życie nie tylko tego, kto je podejmuje. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, czego się spodziewać!

Książka Wyznanie - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka Wyznanie – kilka słów o fabule

Pewnego zimowego popołudnia 1980 roku Elise Morceau poznaje Constance Holden w londyńskim parku Hampstead Heath. I w okamgnieniu traci dla niej głowę. Ponieważ Connie jest odważna, pociągająca, odnosi sukcesy jako pisarka, a na podstawie jej powieści powstaje właśnie hollywoodzki film. W związku z tym Elise wyrusza z nią do Los Angeles, miasta wielkich gwiazd i wspaniałych rezydencji.

Jednak raj szybko okazuje się przekleństwem. Connie chłonie wszystkimi zmysłami ten świat blichtru i ułudy, w którym wielu spełnia swoje marzenia, a nikt nie mówi prawdy. I doskonale się w nim odnajduje. Tymczasem Elise jest bliska szaleństwa. Nocna rozmowa jej przyjaciółki, którą słyszy przypadkiem po przyjęciu z okazji swoich dwudziestych trzecich urodzin, burzy całe jej życie. Podejmuje więc decyzję, po której już nic nie będzie takie samo.

Trzydzieści lat później Rose Simmons szuka informacji na temat matki, która zniknęła w jej wczesnym dzieciństwie. Wkrótce dowiaduje się, że ostatnią osobą, która ją widziała, była Constance Holden. Samotna pisarka, która u szczytu sławy wycofała się z życia publicznego. Rose nie waha się ani chwili i już niebawem pojawia się w domu Connie z nadzieją, że kobieta zdradzi jej, co stało się z jej matką.

Przypominamy, że książka Wyznanie będzie dostępna w sprzedaży od 28 października 2020 roku. Prezentowaną dziś powieść Jessie Burton znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury pięknej. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także