Książka Pandemia. Raport z frontu

Pandemia. Raport z frontu - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka Pandemia. Raport z frontu to propozycja, która zainteresuje wszystkich miłośników reportaży i literatury faktu. Poza tym powody do zadowolenia mają przede wszystkim wielbiciele twórczości Pawła Kapusty. Autor po raz kolejny stworzył przenikliwy reportaż, traktujący o walce z pandemią. Warto przy tym wspomnieć, że to jemu czytelnicy w kraju zawdzięczają bestsellery pt. Gad czy Agonia. Był finalistą m.in.: Grand Press i Nagrody im. Kapuścińskiego oraz laureatem Nagrody im. Torańskiej. Jego najnowsza książka jest już dostępna w sprzedaży. Jesteście ciekawi, co w niej znajdziecie?

Książka Pandemia. Raport z frontu – kilka słów o książce

Nikt dziś nie ma wątpliwości, że pandemia zmieniła życie wielu z nas. Przyszło nam żyć w rzeczywistości, którą nazywamy „nową normalnością”. Jak sobie radzili ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności laboratoryjni, osoby bezpośrednio stawiające czoła nowemu zagrożeniu i walczące o życie i zdrowie innych? Co działo się na linii frontu podczas pierwszej fali zachorowań na koronawirusa? Jak wyglądały te pełne napięcia, obaw i dramatów dni?

Życie wielu stanęło na głowie. Wirus, ograniczenia i restrykcje z nim związane dotknęły niemal wszystkich. Pracownicy hospicjów, sprzedawcy w dyskontach, funkcjonariusze służby więziennej, listonosze, pracownicy zakładów pogrzebowych, nauczyciele – każdy, kto pracuje z ludźmi, narażony jest na szczególne ryzyko zarażenia. Ponadto pacjenci zmagający się z koronawirusem, jak i ci cierpiący na inne choroby mają utrudniony dostęp do lekarzy.

Paweł Kapusta w najnowszym reportażu zdaje relacje z pierwszej linii frontu tych codziennych zmagań. Jest to historia mocna i chwilami wstrząsająca. Zaczyna się w chwili, kiedy w Polsce oficjalnie ogłoszono pandemię. Nie zabraknie tu spojrzenia na całość z różnych perspektyw. Ponadto czytelnicy mogą liczyć na wywiady z ministrem zdrowia, profesorem Łukaszem Szumowskim oraz profesorem Krzysztofem Simonem. Głos w sprawie zabierają również profesorowie Witold Orłowski i Marcin Król.

Przypominamy, że książka Pandemia. Raport z frontu jest już dostępna w sprzedaży. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy wszystkim miłośnikom reportaży.

Przeczytaj także