Książka Ostrze – Belinda Bauer

Czy są tu z nami miłośnicy thrillerów i literatury kryminalnej z nieco mroczniejszym klimatem w tle? Dobrze się składa, ponieważ książka Ostrze doskonale wpisze się w wasze upodobania. Warto tutaj przede wszystkim wspomnieć, że autorka za tę powieść otrzymała UK National Book Award for Crime Fiction. Ponadto została również nominowana do Man Booker Prize. A to sprawia, że jej międzynarodowy sukces nie jest kwestią przypadku. Jak łatwo się domyślić, książka do tej pory zebrała wokół siebie grono oddanych czytelników, które wciąż się powiększa. Teraz odbiorcy także w Polsce mają w końcu szansę poznać ten międzynarodowy hit. Jesteście ciekawi, czego możecie się po nim spodziewać? Koniecznie sprawdźcie!

Książka Ostrze - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Ostrze – kilka słów o fabule

Zostańcie w samochodzie. Zaraz wrócę – to ostatnie słowa, jakie słyszy Jack i jego dwie młodsze siostry, od matki. Ich samochód zepsuł się na drodze, a ona wyruszyła szukać pomocy. Niestety nigdy już nie wróciła do dzieci.

Trzy lata później 14-letni Jack zajmuje się siostrami i dba o to, by nikt nie dowiedział się, że dzieci mieszkają same w domu. Chłopiec stara się poradzić sobie ze stratą matki na różne, często nielegalne sposoby. Kradnie, demoluje, wyjada ludziom jedzenie, niszczy wszystko wokół. W końcu w jakiś sposób musi wyżywić rodzinę, która mu została. A w dodatku dorastający nastolatek wciąż szuka ujścia dla buzujących w nim emocji i poczucia niesprawiedliwości. Poza tym już wkrótce Jack odkrywa, co tak naprawdę stało się jego matce i trafia na ślad zabójcy. A to rodzi w nim chęć zemsty za doznane krzywdy.

Tymczasem młoda, ciężarna kobieta, Catherine, pewnego poranka znajduje obok łóżka nóż i kartkę z krótką informacją: Mogłaś zginąć. I od tego momentu ktoś zaczyna ja prześladować. W dodatku policjanci Marvel i Reynolds, niezbyt dobrany duet, muszą uporać się z tajemniczą zagadką Złotowłosego – włamywacza, który terroryzuje okolicę.

Jak te wszystkie wątki łączą się ze sobą? Co mają wspólnego? I czy w końcu uda się rozwikłać serię niewyjaśnionych zdarzeń?

Przypominamy, że książka Ostrze jest już dostępna w sprzedaży. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!

Przeczytaj także