Książka Nocturna – Maya Motayne

Książka Nocturna - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążka Nocturna to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury młodzieżowej. Poza tym powody do zadowolenia mają też wielbiciele fantasy. Powieść jest już dostępna na polskim rynku od 12 lutego 2020 roku i zadowoli nawet najbardziej wymagających odbiorców. Warto tutaj wspomnieć, że tytuł ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. W błyskawicznym tempie stał się międzynarodowym hitem, zyskując status bestsellera. Jesteście ciekawi, co takiego ma w sobie ta historia? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Książka Nocturna – kilka słów o fabule książki

Alfie, młodziutki następca tronu królestwa Catallan, wraca do domu z imperium Englass, gdzie poświęcił się studiom nad czarną magią. Bohater jest owładnięty obsesją uratowania starszego brata, który stał się ofiarą zakazanych praktyk. Nikt już nie wierzy, że królewicza Deza da się przywrócić do żywych z otchłani. Jednak Alfie obiecuje sobie nie spocząć, póki nie odnajdzie sposobu na odwrócenie klątwy.

Chłopak może liczyć na wsparcie dawnej nauczycielki, Palomy, oraz ekscentrycznego przyjaciela, Luki. Mimo to pierwsze przyjęcie w nowej roli kończy się tragicznie, a Alfie zmuszony jest ratować Lukę przed śmiercią, wypuszczając na świat potężną magię ciemności. Sprawy nie polepsza fakt, że mimowolnym świadkiem całego zajścia jest Finn, złodziejka, dysponująca naturalnym talentem do zmiennokształtności. I kiedy wydaje się, że nie może być gorzej, sprawy przybierają jeszcze drastyczniejszy obrót. Ponieważ okazuje się, że władzę nad wypuszczoną ciemnością przejął Kol – jej przybrany ojciec i zarazem największy koszmar jej życia. Teraz jednak zagraża nie tylko Finn, ale całej stolicy, a może i całemu Catallan. W związku z tym Alfie i Finn muszą wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż, by na nowo zapieczętować zło. A przy okazji nie dopuścić do tego, by o jego uwolnieniu dowiedzieli się dorośli.

Przypominamy, że książka Nocturna jest już dostępna na polskim rynku od 12 lutego bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją każdemu miłośnikowi literatury młodzieżowej i fantasy.

Przeczytaj także