Książka na podstawie filmu Omen

Książka na podstawie filmu Omen - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka na podstawie filmu Omen to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury grozy i thrillerów. To także świetna wiadomość dla czytelników, którzy polubili obraz stworzony przez Davida Seltzera. Teraz bowiem będą mogli zaopatrzyć się w książkowe wydanie historii, która powinna znaleźć się w domowej biblioteczce każdego wielbiciela horrorów. Film Omen do dziś cieszy się ogromną popularnością i zaliczany jest do klasyki gatunku. Warto tutaj również wspomnieć, że książkowa wersja powstała na kanwie scenariusza do produkcji, za który także odpowiadał David Seltzer. Można więc spodziewać się, że literacka opowieść będzie równie przerażająca i mroczna, co jej filmowa wersja. Koniecznie przekonajcie się o tym sami!

Książka na podstawie filmu Omen – znana historia w nowej odsłonie

Głównym bohaterem książki jest Jeremy Thorn, amerykański ambasador w Wielkiej Brytanii. Wraz z żoną od wielu lat próbują powiększyć rodzinę. Kobieta po wielu poronieniach i bezowocnych staraniach się o dziecko wpadła w szpony depresji. Wkrótce jednak zachodzi w ciążę i rodzi dziecko. Kiedy jednak ambasador pojawia się w rzymskim szpitalu, słyszy od pracującego tam księdza, że jego nowo narodzony synek nie żyje. Duchowny składa mężczyźnie propozycję przyjęcia dziecka, jako własnego, kobiety, która zmarła podczas porodu. Thorn z uwagi na stan żony, przyjmuje propozycję księdza, nie mówiąc o tym nikomu. Nawet własnej małżonce. Chłopcu nadano imię Damien, a małżeństwo w końcu cieszy się upragnionym potomkiem.

Kilka lat później zostaje zorganizowana urodzinowa impreza czteroletniego już Damiena. Podczas tego radosnego święta niania chłopca popełnia samobójstwo. Wkrótce okazuje się, że to jedynie początek dziwnej serii tajemniczych i złowróżbnych wydarzeń. Thorn będzie próbował zrozumieć je wszystkie, aby móc skutecznie zapobiec kolejnym nieszczęściom…

Książka na podstawie filmu Omen znajduje się tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury grozy i thrillerów. Książka Davida Seltzera, tak jak film, nieustannie trzyma w napięciu i budzi dreszcz grozy. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z tą historią, dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Przeczytaj także