Książka Alicja – znana historia w nowej odsłonie!

Książka Alicja - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka Alicja to doskonała propozycja dla wszystkich wielbicieli nieco mroczniejszych wersji znanych opowieści. Trudno dziś znaleźć osobę, która choćby raz nie słyszała o Alicji w Krainie Czarów. Ta popularna książka spod pióra Charlesa Lutwidge’a Dodgsona, tworzącego pod pseudonimem Lewis Carroll, doczekała się wielu przekładów, wydań, ekranizacji, a także interpretacji. Prezentowana dziś książka przenosi czytelników w świat horroru i grozy, a odbiorcy mogą liczyć na wciągającą i mrożącą krew w żyłach historię, pełną niepewności i napięcia. Powieść Christiny Henry jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Książka Alicja – kilka słów o fabule książki

Stare Miasto to niepokojące miejsce, przepełnione wąskimi uliczkami i rozpadającymi się budynkami. Tym samym zamieszkują je tylko najbardziej zdesperowani, biedni i pozbawieni nadziei ludzie. To właśnie w jego sercu stoi szpital psychiatryczny. W murach budowli da się usłyszeć krzyki zapomnianych przez świat, potępionych dusz. Tam też przebywa młoda dziewczyna, której niegdyś złociste i jedwabiste długie włosy, teraz skołtunione opadają na zgarbione plecy. Nie ma ona pojęcia, skąd wzięła się w tym budzącym trwogę budynku. W jej pamięci jednak co jakiś czas, niczym wyrwane kadry z filmu, migoczą obrazy – podwieczorek przy herbatce, długie białe uszy i mnóstwo krwi.

Wkrótce w szpitalu wybucha pożar, a Alicja i Topornik, jej jedyny przyjaciel i pacjent z sąsiedniego pokoju, mają szansę uciec. Chociaż porozumiewali się jedynie przez małą, mysią dziurkę w ścianie, są zdeterminowani, by opuścić wspólnie miejsce, w którym byli więzieni tyle lat. Okazuje się jednak, że rozpadające się mury szpitala opuszcza coś jeszcze. Coś mrocznego i potężnego. To Dżaberłak.

W związku z tym bohaterowie, aby odkryć prawdę o swojej przeszłości, będą musieli zmierzyć się z bossami Starego Miasta – Gąsienicą, Morsem i tajemniczym Chesirem. Tym samym droga ta będzie trudna i niebezpieczna, a na jej końcu na Alicję czeka jej królik.

Przypominamy, że książka Alicja jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!

Przeczytaj także