Książka 451 stopni Fahrenheita już w Polsce!

451 stopni Fahrenheita - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka 451 stopni Fahrenheita, której autorem jest Ray Bradbury, w końcu pojawiła się także na polskim rynku. Warto tutaj przypomnieć, że jest to wznowione wydanie kultowej już powieści, od której debiutu minęło już ponad 55 lat. Mimo upływu czasu dystopijna wizja przyszłości, nakreślona przez pisarza, wciąż zatrważa swoją autentycznością. Skąd pomysł na taki niepozorny tytuł? Otóż 451 stopni Fahrenheita (233 stopnie Celsjusza) to temperatura, w której według fabuły, zaczyna palić się papier. Jaki związek ma to z dystonią, stworzoną przez Bradbury’ego? Koniecznie sprawdźcie to sami! Powieść przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury science fiction.

Książka 451 stopni Fahrenheita – przerażająca wizja przyszłości

Głównym bohaterem powieści jest Guy Montag, strażak z pokolenia na pokolenie, oddany swojej pracy i misji. Misji, którą jest tropienie i palenie jednego z zakazanych dóbr, jakim są książki. Bo w świecie, w którym przyszło żyć mężczyźnie, literatura jest zakazana. Nie wolno jej czytać, ani tym bardziej mieć. Manipulacją ludźmi zajmują się przystosowane do tego media. Pokazują one w kolorowych barwach nawet największe katastrofy i klęski. Również rodzina straciła swoją wartość. Żona nie martwi się o męża, a dzieci traktowane są jak zbędny ciężar. Zajęcia w szkole odbywają się przy pomocy filmików, co prowadzi do zezwierzęcenia młodzieży. Swoje emocje mogą odreagować w specjalnych „wesołych miasteczkach”, gdzie gabinet luster zastąpiło pomieszczenie do tłuczenia szyb. Próżno tu szukać także samochodzików czy karuzeli. Na ich miejscu natomiast pojawiły się niezwykle szybkie samochody.

Guy Montag rzetelnie i z oddaniem wykonuje swoją pracę. Wszystko jednak zmienia się w dniu, kiedy poznaje Klarysę, sąsiadkę. Jedno pytanie, zadane przez kobietę, doprowadza do zachwiania światopoglądu strażaka, a w jego życiu nastaje prawdziwy przełom. Wkrótce bohater, który jeszcze do niedawna zwalczał zło w postaci książek, sam zaczyna je kolekcjonować. Nie wie jeszcze, że tym samym sprowadził na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Książka 451 stopni Fahrenheita znajduje się tutaj. Polecamy ją gorąco wszystkim, którzy cenią sobie dobrą literaturę science fiction.

Przeczytaj także