Ks. Jan Kaczkowski. Wspomnienie.

kaczkowski wspomnienieKsiądz Jan Kaczkowski znany był z bezinteresownej pomocy potrzebującym. Dużą część swojego życia spędził w hospicjum niosąc pomoc ciężko chorym i umierającym osobom. To właśnie z jego inicjatywy powstało Puckie Hospicjum pod wezwaniem św. Ojca Pio, w którym pracował i służył do ostatnich dni swojego życia.

Ks. Jan Kaczkowski był także doktorem nauk teologicznych i wykładowcą akademickim. Prowadził również video blog ”Smak życia” w BoskiejTV, gdzie opowiadał o różnych aspektach życia. Przed śmiercią doczekał się wielu odznaczeń i podziękowań za pełnioną posługę, otrzymał między innymi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Ks. Jan Kaczkowski zapamiętany został, jako człowiek pełen energii i dobroci. Sam jednak przez lata ciężko chorował, a od dziecka cierpiał na lewostronny niedowład i wadę wzroku.

Film Ks. Jan Kaczkowski. Wspomnienie” to szansa na ponowne spotkanie z niedawno zmarłym księdzem oraz zapoznanie się z naukami, jakie niósł swoim życiem. Wraz z publikacją, przypominającą biografię i duchowe przesłanie Księdza Jana, w komplecie znajduje się także płyta DVD z filmem „Śmiertelne życie”. Został on nakręcony dla Telewizji Polskiej, i przedstawia rozmowę księdza Jana Kaczkowskiego z aktorem Antonim Pawlickim.

W filmie zawarte zostały także obrazy z życia codziennego księdza, podczas których towarzyszyła mu kamera. Tym sposobem widzowie będą mieli okazję zobaczyć ks. Jana Kaczkowskiego podczas pracy w założonym przez niego Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz posłuchać jego opowieści o codziennym stykaniu się ze śmiercią. Wypowiada się także na temat swojej walki z nowotworem i uczy, że mimo przeszkód nie wolno tracić wiary i nadziei.

Przeczytaj także