Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało

Krzysztof Wielicki - kup na TaniaKsiazka.plKrzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało to książka, która przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom pozycji biograficznych. Poza tym powody do zadowolenia mają także miłośnicy reportaży. Prezentowana dziś książka, której autorami są Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski jest już w sprzedaży. Warto tutaj wspomnieć, że ten duet ma już na koncie bestsellery pt. Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście czy Cena nieważkości. Kulisy lotu Polaka w kosmos. Tym razem panowie po raz kolejny sięgają do tematu wspinaczkowego i polskich himalaistów. W związku z tym w najnowszym projekcie na warsztat wzięli historię Krzysztofa Wielickiego.

Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało – kilka słów o książce

Jeden z najwybitniejszych wspinaczy w historii himalaizmu, Krzysztof Wielicki, bez cienia wahania mówi: Mam szczęście, bo ciągle żyję. Prezentowana dziś książka to reporterska biografia laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań. Tym samym to opowieść o determinacji w dążeniu do celu, sztuce cierpienia na ośmiotysięcznikach, śmierci i związanych z nią dylematach moralnych. Poza tym to opowieść o miłości, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces. Historia jednego z ostatnich Lodowych Wojowników. Człowieka, który zdobył wszystko i znalazł powód, aby powiedzieć sobie dość. Ta biografia to także opowieść o tym, jak bardzo zmieniło się środowisko: od pełnych pasji wspinaczy amatorów, po skupionych na sobie profesjonalistach.

A wszystko to w ujęciu doświadczonych reporterów i dziennikarzy, którzy już nie raz poruszali temat niezwykłych osób.

Przypominamy, że książka pt. Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało jest już w sprzedaży. Prezentowany dziś tytuł znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy go każdemu, kto interesuje się biografiami nietuzinkowych osób. Poza tym coś dla siebie znajdzie tu każdy miłośnik reportaży oraz wciągających historii. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski po raz kolejny stworzyli niezwykły portret polskiego himalaisty. W związku z tym koniecznie sięgnijcie po tę historię, by przekonać się, co takiego ma w sobie. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Przeczytaj także