Królowa niczego – Holly Black powraca!

Królowa niczego - zobacz na TaniaKsiazka.plKrólowa niczego to kontynuacja bestsellerowych historii pt. Okrutny książę oraz Zły król. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy książek Holly Black, która doskonale wie, jak zainteresować czytelnika. Poza tym ta historia wciągnie również każdego, kto interesuje się młodzieżowymi pozycjami, które kreują niezwykle fantastyczny świat. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z powieściami tej pisarki, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję! Królowa niczego na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży już od 15 stycznia 2020 roku.

Królowa niczego – kilka słów o fabule

Obecnie Jude bardzo nudzi się na wygnaniu. W związku z tym, by jakoś zająć czas, a także zarobić trochę pieniędzy, przyjmuje delikatne zlecenia. Ktoś pożera elfy, przebywające w krainie ludzi i należałoby położyć temu kres.

Poza tym niezbyt miłą odmianą codzienności staje się wizyta bliźniaczki Taryn, która domaga się od bohaterki szczególnej przysługi. Wygnanka z królestwa elfów ma narazić się na hańbiącą śmierć, byle ocalić siostrę przed konsekwencjami pewnego krwawego nietaktu. Jednak Jude ma swoje powody, by dogadać się z siostrą. Ponieważ to wyborny pretekst, żeby nieco zamącić w bajecznym Elysium. Wie, że czeka ją konfrontacja z Cardanem. To oczywiste, że bohaterka jest śmiertelnie niebezpieczną przeciwniczką dla swoich wrogów. Ale czy dość potężną, by pokonać magię? Czy zwykła śmiertelniczka przemocą lub przemyślnością zdoła przełamać klątwę?

Poza tym Jude jak mało kto potrafi narazić się dumnym elfom. Dziewczyna jednak ma jeszcze jedną, szczególną cechę. To zdolność zjednywania sobie niezwykłych, cennych sprzymierzeńców.  Dzięki ich wsparciu i własnym dobrym pomysłom staje przed ostatecznym wyborem, ale wtedy już nikt jej nie może jej pomóc. Ponieważ tam, gdzie zawodzi nawet Mateczka Szpik, Jude musi sama znaleźć rozwiązanie zagadki tkwiącej w mrocznej przepowiedni.

Przypominamy, że książka pt. Królowa niczego będzie dostępna w sprzedaży od 15 stycznia 2020 roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej i fantasy.

Natomiast tutaj znajdziecie poprzednie tomy z serii.

Przeczytaj także